Technologie i kompetencje przyszłości to tematy, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Poszukujemy informacji, jak będzie wyglądała najbliższa dekada, jak i czego powinniśmy się uczyć, by sprostać wymaganiom pracy przyszłości, które kompetencje rozwijać, a przy okazji dbać o swój dobrostan i work life balance. Aby jak najlepiej przybliżyć te rozległe wątki, razem z naszym Partnerem, BMW Polska, omówiliśmy 6 obszarów, o które najczęściej pytały kobiety.
Jakie obszary wzbudzają największe zainteresowanie wśród Polek
Wiosną tego roku przeprowadziliśmy ankietę, w której zadaliśmy pytania, jakie obszary związane z technologiami i przyszłością są najbardziej interesujące dla kobiet. W badaniu wzięło udział ponad 100 uczestniczek, które wskazały wątki, o których chcą dowiedzieć się więcej. Wyniki były bardzo wyrównane, jednak wyraźnym zainteresowaniem cieszyło się 6 tematów. W rezultacie powstało 6 odcinków, w których omawiamy zagadnienia cieszące się największą popularnością.
Z przyjemnością zapraszamy do oglądania wyjątkowej serii Digitalks Extra: Kobiety kierują przyszłością, którą współorganizujemy z naszym Partnerem, BMW, a w której poruszymy tematy związane z technologiami i kompetencjami cyfrowymi. W cyklu spotkań prowadzonym przez Jowitę Michalską wzięli udział znakomite Ekspertki i Eksperci. Poniżej znajdziecie 6 odcinków serii, z których każdy dedykowany jest jednemu tematowi. Miłego oglądania!
Nowe technologie i metatrendy
We wstępie do serii #DIGITALKS Extra Jowita Michalska opowiada o tym, jak nowe technologie wpłyną na naszą przyszłość. Co nas czeka w najbliższej dekadzie? Jakie metatrendy możemy obserwować? Czym są zakłócenia, o których mówią eksperci, i jak możemy się do nich dostosować?
Edukacja przyszłości
Holistyczna edukacja jest nam niezbędna, by odnaleźć się na rynku pracy przyszłości. Jak uzupełniać programy szkolne, żeby najlepiej przygotowały nas na przyszłość? Czego i jak się uczyć?
By jak najszerzej naświetlić ten temat, Jowita Michalska rozmawia z dr hab. Prof. UV Marleną Plebańską — jedną z prekursorek polskiej e-edukacji. Absolwentką Politechniki Warszawskiej, North East Wales Institute of Higher Education, Szkoły Głównej Handlowej. Ekspertem w zakresie kształcenia na odległość oraz wykorzystania nowych mediów w edukacji. Specjalistką w zakresie zarządzania wiedzą, autorką publikacji naukowych i popularno-naukowych oraz projektantką rozwiązań e-learningowych. Zapraszamy do odsłuchu:
#DIGITALKS EXTRA: Kobiety kierują przyszłością. Edukacja przyszłości – YouTube
Kompetencje przyszłości
Świat dynamicznie się zmienia. Obserwowaliśmy to od dawna, jednak w czasie pandemii zmiany dynamicznie przyspieszymy. Co robić w obliczu tych zmian? W czwartym odcinku Jowita Michalska opowiedziała o kompetencjach przyszłości. Jeśli ciekawi Cię, czego i jak powinniśmy się uczyć i jakie kompetencje rozwijać, zapraszamy do oglądania!
Stres, emocje, work life balance. Życie post covid
Podczas rozmowy z Tatianą Mindewicz-Puacz, psychoterapeutką, specjalistką od psychologii zmiany, coachem ICC, ekspertką ds. kampanii społecznych, publicystką, Jowita Michalska zwróciła uwagę mi
ędzy innymi na to, że bycie online jest nieodłączną częścią naszego życia zawodowego i prywatnego – jaki wpływ wywiera na nas internet? Ile czasu powinniśmy spędzać w sieci? Jak złapać inną perspektywę? W poszukiwaniu tych odpowiedzi zapraszamy na piąty odcinek:
Człowiek przyszłości, długowieczność i dobrostan
W szóstym odcinku Jowita zapytała Kacpra Nosarzewskiego, futurologa, partnera w 4CF Strategic Foresight, Członka Zarządu Polskiego Towarzystwa Studiów nad Przyszłością, o to, jaki będzie człowiek przyszłości, ale również poruszyła takie tematy jak to jak dbać o swój dobrostan i jakie będą skutki społeczne długowieczności? Dowiemy się tego podczas ostatniego odcinka sezonu: