Digital University

Stay updated​

Poznaj technologie i kompetencje przyszłości. #DIGITALKS Extra: Kobiety kierują przyszłością

Poznaj technologie i kompetencje przyszłości. #DIGITALKS Extra: Kobiety kierują przyszłością

Technologie i kompetencje przyszłości to tematy, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Poszukujemy informacji, jak będzie wyglądała najbliższa dekada, jak i czego powinniśmy się uczyć, by sprostać wymaganiom pracy przyszłości, które kompetencje rozwijać, a przy okazji dbać o swój dobrostan i work life balance. Aby jak najlepiej przybliżyć te rozległe wątki, razem z naszym Partnerem, BMW Polska, omówiliśmy 6 obszarów, o które najczęściej pytały kobiety. 

 

Jakie obszary wzbudzają największe zainteresowanie wśród Polek

 

 

Wiosną tego roku przeprowadziliśmy ankietę, w której zadaliśmy pytania, jakie obszary związane z technologiami i przyszłością są najbardziej interesujące dla kobiet. W badaniu wzięło udział ponad 100 uczestniczek, które wskazały wątki, o których chcą dowiedzieć się więcej. Wyniki były bardzo wyrównane, jednak wyraźnym zainteresowaniem cieszyło się 6 tematów. W rezultacie powstało 6 odcinków, w których omawiamy zagadnienia cieszące się największą popularnością. 

 

Z przyjemnością zapraszamy do oglądania wyjątkowej serii Digitalks Extra: Kobiety kierują przyszłością, którą współorganizujemy z naszym Partnerem, BMW, a w której poruszymy tematy związane z technologiami i kompetencjami cyfrowymi. W cyklu spotkań prowadzonym przez Jowitę Michalską wzięli udział znakomite Ekspertki i Eksperci. Poniżej znajdziecie 6 odcinków serii, z których każdy dedykowany jest jednemu tematowi. Miłego oglądania! 

 

Nowe technologie i metatrendy 

 

We wstępie do serii #DIGITALKS Extra Jowita Michalska opowiada o tym, jak nowe technologie wpłyną na naszą przyszłość. Co nas czeka w najbliższej dekadzie? Jakie metatrendy możemy obserwować? Czym są zakłócenia, o których mówią eksperci, i jak możemy się do nich dostosować? 

 

Edukacja przyszłości 

 

Holistyczna edukacja jest nam niezbędna, by odnaleźć się na rynku pracy przyszłości. Jak uzupełniać programy szkolne, żeby najlepiej przygotowały nas na przyszłość? Czego i jak się uczyć? 

By jak najszerzej naświetlić ten temat, Jowita Michalska rozmawia z dr hab. Prof. UV Marleną Plebańską — jedną z prekursorek polskiej e-edukacji. Absolwentką Politechniki Warszawskiej, North East Wales Institute of Higher Education, Szkoły Głównej Handlowej. Ekspertem w zakresie kształcenia na odległość oraz wykorzystania nowych mediów w edukacji. Specjalistką w zakresie zarządzania wiedzą, autorką publikacji naukowych i popularno-naukowych oraz projektantką rozwiązań e-learningowych. Zapraszamy do odsłuchu:

 

#DIGITALKS EXTRA: Kobiety kierują przyszłością. Edukacja przyszłości – YouTube

 

Kompetencje przyszłości 

 

Świat dynamicznie się zmienia. Obserwowaliśmy to od dawna, jednak w czasie pandemii zmiany dynamicznie przyspieszymy. Co robić w obliczu tych zmian? W czwartym odcinku Jowita Michalska opowiedziała o kompetencjach przyszłości. Jeśli ciekawi Cię, czego i jak powinniśmy się uczyć i jakie kompetencje rozwijać, zapraszamy do oglądania! 

 

Stres, emocje, work life balance. Życie post covid 

 

Podczas rozmowy z Tatianą Mindewicz-Puacz, psychoterapeutką, specjalistką od psychologii zmiany, coachem ICC, ekspertką ds. kampanii społecznych, publicystką, Jowita Michalska zwróciła uwagę mi

ędzy innymi na to, że bycie online jest nieodłączną częścią naszego życia zawodowego i prywatnego – jaki wpływ wywiera na nas internet? Ile czasu powinniśmy spędzać w sieci? Jak złapać inną perspektywę? W poszukiwaniu tych odpowiedzi zapraszamy na piąty odcinek: 

 

#DIGITALKS Extra: Kobiety kierują przyszłością. Stres, emocje, work life balance. Życie post covid (youtube.com)

 

Człowiek przyszłości, długowieczność i dobrostan 

 

W szóstym odcinku Jowita zapytała Kacpra Nosarzewskiego, futurologa, partnera w 4CF Strategic Foresight, Członka Zarządu Polskiego Towarzystwa Studiów nad Przyszłością, o to, jaki będzie człowiek przyszłości, ale również poruszyła takie tematy jak to jak dbać o swój dobrostan i jakie będą skutki społeczne długowieczności? Dowiemy się tego podczas ostatniego odcinka sezonu: 

 

#DIGITALKS EXTRA: Kobiety kierują przyszłością. Człowiek przyszłości, długowieczność i dobrostan (youtube.com)

 

 

Pobierz broszurę z ofertą na Święta 2024!

dr hab. Dominik Batorski

Współzałożyciel, członek zarządu oraz Chief Scientist firmy Sotrender, organizator meetupów Data Science Warsaw, kieruje Radą Programową konferencji Data Science Summit, wykładowca i naukowiec.

Marek Mazierski

Prezes Zarządu PKP Energetyka Obsługa, menedżer o szerokim doświadczeniu w zarządzaniu operacyjnym w dużych spółkach infrastrukturalnych. Skuteczny lider zmian. W swojej pracy wdrażał projektyz zakresu digital transformation, change & people management, zmiany kultury organizacyjnej czy unifikacji i standaryzacji procesów.

Edward Stanoch

Ekspert w obszarze doradztwa strategicznego i HR, współzałożyciel nuChapter, certyfikowany konsultant Exponential Organizations i metody ExO Sprint.

Rafał Mrówka

Profesor SGH, ekspert w obszarze przywództwa w biznesie, kierownik programu MBA-SGH oraz Podyplomowych Studiów Public Relations i Strategicznego Komunikowania w Firmach w SGH.

Grażyna Rzehak

Ekspertka w obszarze Rozwoju Organizacji i Kultury Organizacyjnej, Doradczyni Strategiczna, CHRO/CPO, Liderka Biznesowa, Strateg HR.

Dariusz Jemielniak

Ekspert w Zarządzaniu Projektami Otwartej Współpracy, Wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego i Harvard University. Jest także członkiem Fundacji Wikimedia oraz założycielem Insta.Ling.

Kate Hobler

Mentorka, ekspertka transformacji zwinnej, akredytowana trenerka Scrum.org.

dr Macej Kawecki

Powołany przez Komisję Europejską na funkcję
Digital EU Ambassador. Prezes Instytutu Lema.
Prorektor ds. Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie.

Pobierz broszurę

Filip Werstler

Trener prezentacji i wystąpień biznesowych. Prelegent występujący na konferencjach spod znaku TEDx. Mówca nagradzany na wielu konferencjach marketingowych.

Piotr Wojciechowski

Prezes i założyciel FUZERS, współzałożyciel polskiego oddziału Service Design Network, akredytowany trener Service Design.

Kamila Cichocka

Dyrektor działu marketingu w polskim oddziale firmy Microsoft. Od 15 lat pracuje w branży technologicznej w międzynarodowych organizacjach. Posiada szerokie doświadczenie w obszarze marketingu strategicznego oraz budowy nowych skutecznych modeli biznesowych.

Piotr Kaniewski

Adwokat, ekspert w obszarze transakcji technologicznych,
doradca w zakresie budowania zwinnych modeli kontraktowych i zakupowych oraz implementowania w organizacjach rozwiązań IT opartych o chmurę obliczeniową.

Jędrzej Iwaszkiewicz

Współzałożyciel i Partner Zarządzający venture builder’a The Heart, odpowiedzialny za rozwój biznesu i partnerstwa strategiczne. Współpracuje z największymi międzynarodowymi firmami na różnych rynkach i w wielu branżach w regionie EMEA.

Supreet Singh Manchanda

Dyrektor zarządzający Raiven Capital, globalnej firmy venture capital – hybrydowego funduszu z Kanady i Doliny Krzemowej. Mentor Global Impact Challenge na Singularity University oraz InCredibles w UE. Ekspert ds. transformacji cyfrowej.

Jowita Michalska

Założycielka i CEO Digital University, Ambasadorka
Singularity University Warsaw Chapter