Digital University

Stay updated​

Zarządzanie zespołami hybrydowymi i praca zdalna

praca zdalna

Przejście na pracę zdalną oraz zarządzanie zespołami hybrydowymi i wirtualnymi w sposób wymuszony okolicznościami powodują, że potrzebujemy dobrych wzorów. Jak radzą sobie duże organizacje, które od dawna działają w sposób zdalny? Jakie specyficzne rozwiązania organizacyjne stosują? Które z pozornie dobrych rozwiązań w praktyce prowadzi do kłopotów? Na jakie długotrwałe skutki trzeba zwracać uwagę? 

 

Zdalnie i stacjonarnie – jak to pogodzić, by uzyskać najlepsze rezultaty? 

Praca zdalnie w czasie koronawirusa zupełnie zmieniła nasze życie. Teraz, gdy powrót do biur staje się rzeczywistością, propozycją, o której mówi się coraz częściej, są zespoły hybrydowe – w takim modelu część pracowników wykonuje swoje obowiązki zdalnie, a część w biurze. Wdrożenie takiego systemu na stałe jest nie lada wyzwaniem, ponieważ istnieją różne modele zespołów hybrydowych. Każdy z nich wymaga zastosowania innych narzędzi i praktyk. 

 

Pandemia sprawiła, że wiele procesów, które miały zajść w przyszłości, zostało wdrożonych już teraz. Znakomitym przykładem są narzędzia komunikacji i współpracy zdalnej, ale też te do planowania zadań czy przechowywania dokumentów w chmurze. Zmieniają się zwyczaje i praktyki, które mogą wpłynąć na sukces firmy. Oczywiście nie odbywa się to bez impaktu na pracownikach, którzy również korzystają z benefitów takiej zmiany, ale i ponoszą jej konsekwencje. W swoim wystąpieniu jedenastego lutego prof. Dariusz Jemielniak podczas konferencji HRevolution Remote Edition opowie o najlepszych praktykach organizacji z Doliny Krzemowej i wiodących organizacji opartych na wiedzy, przybliżając nam temat zarządzania zespołami hybrydowymi i pracy zdalnej. 

 

 Ekspert HRevolution – prof. Dariusz Jemielniak 

 

Prof. Dariusz Jemielniak jest jednym z ekspertów HRevolution i Speakers Office. Nasz prelegent specjalizuje się w wysokich technologiach i otwartej współpracy. Jest on kierownikiem katedry MINDS (Management in Networked and Digital Societies) w Akademii Leona Koźmińskiego, wykładowca w Berkman-Klein Center for Internet and Society na Harvardzie. W 2015 roku został członkiem Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia, a w 2017 roku – Rady Doradczej OpenMaker. Jako przedsiębiorca rozwinął i sprzedał największy polski słownik internetowy ling.pl. Jest współtwórcą Insta.Ling, startupu wspomagającego naukę słówek w szkołach, z którego korzysta ponad 100 tys. uczniów tygodniowo. 

 

Prof. Jemielniak bada społeczności otwartej współpracy, zjawisko zorganizowanego współdzielenia oraz ruchy antynaukowe. Prowadził projekty badawcze dotyczące pokrewnych zagadnień na Cornell University, Harvard University, Berkeley i MIT. W 2014 roku opublikował “Common Knowledge? An Ethnography of Wikipedia” w Stanford University Press, a w 2019 opublikował “Collaborative Society” z MIT Press (współautorstwo: A. Przegalińska). Jemielniak jest laureatem wielu nagród naukowych. Zainteresowania prof Jemielniaka koncentrują się wokół studiów nad krytycznym zarządzaniem projektami otwartej współpracy (takich jak Wikipedia czy F/LOSS), narracyjności, opowiadania historii, organizacji intensywnie wykorzystujących wiedzę, społeczności wirtualnych, archetypów organizacyjnych, a wszystko to badane metodami interpretacyjnymi i jakościowymi. 

 

Supreet Singh Manchanda

Dyrektor zarządzający Raiven Capital, globalnej firmy venture capital – hybrydowego funduszu z Kanady i Doliny Krzemowej. Mentor Global Impact Challenge na Singularity University oraz InCredibles w UE. Ekspert ds. transformacji cyfrowej.

Jędrzej Iwaszkiewicz

Współzałożyciel i Partner Zarządzający venture builder’a The Heart, odpowiedzialny za rozwój biznesu i partnerstwa strategiczne. Współpracuje z największymi międzynarodowymi firmami na różnych rynkach i w wielu branżach w regionie EMEA.

Piotr Kaniewski

Adwokat, ekspert w obszarze transakcji technologicznych,
doradca w zakresie budowania zwinnych modeli kontraktowych i zakupowych oraz implementowania w organizacjach rozwiązań IT opartych o chmurę obliczeniową.

Kamila Cichocka

Dyrektor działu marketingu w polskim oddziale firmy Microsoft. Od 15 lat pracuje w branży technologicznej w międzynarodowych organizacjach. Posiada szerokie doświadczenie w obszarze marketingu strategicznego oraz budowy nowych skutecznych modeli biznesowych.

Piotr Wojciechowski

Prezes i założyciel FUZERS, współzałożyciel polskiego oddziału Service Design Network, akredytowany trener Service Design.

Filip Werstler

Trener prezentacji i wystąpień biznesowych. Prelegent występujący na konferencjach spod znaku TEDx. Mówca nagradzany na wielu konferencjach marketingowych.

dr Macej Kawecki

Powołany przez Komisję Europejską na funkcję
Digital EU Ambassador. Prezes Instytutu Lema.
Prorektor ds. Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie.

dr hab. Dominik Batorski

Współzałożyciel, członek zarządu oraz Chief Scientist firmy Sotrender, organizator meetupów Data Science Warsaw, kieruje Radą Programową konferencji Data Science Summit, wykładowca i naukowiec.

Kate Hobler

Mentorka, ekspertka transformacji zwinnej, akredytowana trenerka Scrum.org.

Dariusz Jemielniak

Ekspert w Zarządzaniu Projektami Otwartej Współpracy, Wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego i Harvard University. Jest także członkiem Fundacji Wikimedia oraz założycielem Insta.Ling.

Grażyna Rzehak

Ekspertka w obszarze Rozwoju Organizacji i Kultury Organizacyjnej, Doradczyni Strategiczna, CHRO/CPO, Liderka Biznesowa, Strateg HR.

Rafał Mrówka

Profesor SGH, ekspert w obszarze przywództwa w biznesie, kierownik programu MBA-SGH oraz Podyplomowych Studiów Public Relations i Strategicznego Komunikowania w Firmach w SGH.

Edward Stanoch

Ekspert w obszarze doradztwa strategicznego i HR, współzałożyciel nuChapter, certyfikowany konsultant Exponential Organizations i metody ExO Sprint.

Marek Mazierski

Prezes Zarządu PKP Energetyka Obsługa, menedżer o szerokim doświadczeniu w zarządzaniu operacyjnym w dużych spółkach infrastrukturalnych. Skuteczny lider zmian. W swojej pracy wdrażał projektyz zakresu digital transformation, change & people management, zmiany kultury organizacyjnej czy unifikacji i standaryzacji procesów.

Jowita Michalska

Założycielka i CEO Digital University, Ambasadorka
Singularity University Warsaw Chapter