Digital University

#Diversity & Inclusion
#Organizational Culture
#Neurodiversity
#Future Skills

  • Język: PL, EN
  • Skąd podróżuje: Polska, Warszawa

Zuzanna
Ziomecka

Dziennikarka. Aktywistka. Dyrektorka Fundacji RASP Dziennikarka promująca wspieranie roli kobiet w społeczeństwie i gospodarce. Prowadzi podcast Forbes Women Polska. Wykłada na SWPS Digital Media Campus. 

Bio

Zuzanna Ziomecka jest dziennikarką i trenerką specjalizującą się w rozwoju zdolności przywódczych poprzez uważność i psychologię pozytywną. Jest dyrektorem programu ALP w Center for Leadership, oraz matką założycielką Wyspy Spokoju – platformy wspierającej praktyków mindfulness w utrzymaniu nawyku regularnej medytacji. Jej pierwsza książka, pt „Wyspa Spokoju – jak mindfulness pomaga w trudnych sytuacjach” wyszła wiosną 2021. Wcześniej była redaktor naczelną Wysokich Obcasów online, NewsMavens, Przekroju, Gagi, Exklusiva i Aktivista oraz współprowadzącą programu Mała Czarna.  

Zuza pracuje po polsku i po angielsku. Przeprowadziła warsztaty i programy rozwojowe oparte o mindfulness dla wielu firm w Polsce i zagranicą, w tym dla: Amnesty International, Avon, Biogen, CBRE , Deutsche Bank, Center for Leadership, Ergo Hestia, euro pean Journalism Center, Medicover, McCormick, Mondelez, Orange, Perspektywy Women In Tech, PolFarma, Pekao Bank, Reuter’s Institute for the Study of Journalism, Scandit, Skańska, Wikipedia i Wedel.  

Abstrakty

Ten wykład z elementami warsztatu jest przeznaczony dla osób początkujących i ciekawych mindfulness, jego  

źródeł, twórców, działania i zastosowań, Łącząc teorię i praktykę, pomagam uczestnikom zrozumieć oraz doświadczyć istoty mindfulness. 

 

Zakres tematyczny: dlaczego dziennikarka uczy mindfulness? Historia nurtu, efekty praktyki na poziomie neurologicznym biologicznym i psychologicznym, jak mindfulness redukuje stres, próba ćwiczeń. 

O uważności i dobrych nawykach na czasy wysokiego napięcia. Są dwa sposoby radzenia sobie ze stresem – doraźna redukcja oraz budowa odporności. Różnica jest podobna do tej między szczepionkami, uczącymi organizm walczyć z wirusem, a tabletkami na gorączkę, zmniejszającymi objawy gdy już 

chorujemy. Mindfulness, praca nad wewnętrzną narracją i systematyczna praktyka równoważąca trudności to podejście szczepionkowe. Tricki i narzędzia zmniejszające stres doraźnie są fajne i często działają, ale niestety tylko na chwile. Dlatego podczas prelekcji zajmiemy się również zrozumieniem jak budowa nawyków wzmacniających dzisiaj, może zaowocować opanowaniem, siłą i klarownością umysłu w momentach kryzysowych. Prelekcja składa się z wiedzy naukowej, storytellingu, i praktycznych pomysłów do natychmiastowego wprowadzenia w życie. 

  • Zabierz uważność na wakacje | Mindgram 
  • Effort Rest Balance – czyli jak mindfulness wspiera zdrowie psychiczne | Mindgram 
  • Wejdź w stan flow z pomocą mindfulness | Orange 
  • Rola ciszy w utrzymaniu równowagi w świecie BANI | Whirlpool 

STRUKTURA – Linia życia – struktura drogi leadera opracowana przez Billa George, Kurt Vonnegut – the shape of stores, Znaczenie zakończenia oraz Notatki uczestników – początek, środek i zakończenie. 

Ludzki umysł chłonie historie. To sposób podania informacji, który jest najłatwiejszy do przyswojenia. W związku z tym, jest to najsilniejsza forma przekazu i wpływania na ludzi, w tym również na nas samych. Politycy wygrywają wybory dobrze opowiedzianą historią. Specjaliści od marketingu wpływają na nasze decyzje zakupowe poprzez dobrze zaprojektowanie opowieści. Ten sam mechanizm przekłada się na to, jak prowadzimy siebie (self leadership) i jak oddziałujemy na innych. Dlatego konstrukcja i sposób przedstawiania naszych historii jest kluczową kompetencją. Całość można przedstawić w formie prelekcji, lub serii trzech warsztatów. 

  • ODWAGA i PURPOSE – Public speaking self assessment, Trening czyni mistrzów, Źródła odwagi oraz Notatki uczestników – momenty, które zmieniły moje życie. 

 

Prelekcja/program oparty na przywództwie adaptacyjnym, oraz pracy Simona Sineka, Billa George’a, Sama Harrisa i Marka Mansona. 

Budowa życia z sensem nie dzieje się przypadkiem, nie wychodzi same w praniu. Życie, które ma znaczenie, zaczyna się od zatrzymania i świadomość nieskończoności ścieżek i możliwości, które mamy przed sobą. 

Pierwsza jest decyzja. Czy będę wybierać na chybił trafił, kierować się głodem dzisiejszego dnia, impulsem bądź przypadkiem? Czy chce zmierzać w kierunku swojej osobistej gwiazdy północnej i na każdym następnym zakręcie wiedzieć, którędy dalej iść? Ta prelekcja/program jest dla poszukiwaczy sensu. Każdy warsztat składa się z wykładu, storytellingu, wymiany doświadczeń i ćwiczeń auto-refleksyjnych. 

o Szukanie Sensu 1 – Kim Ty jesteś? Eksploracja siebie przez doświadczenia życiowe, osiągnięcia, i zdolności. Analiza etapu życia w oparciu o model True North. 

o Szukanie Sensu 2 – Co jest dla Ciebie ważne? Przegląd różnych sfer życia w poszukiwaniu najcenniejszych wartości i selekcja tych, które są sercem i motorem Twoich działań. Kondensacja i weryfikacja – dla czego i kogo jestem gotowy/gotowa do poświęceń? Co jestem gotowa robić bez  

wynagrodzenia, nawet gdy nikt o tym nie wie? 

o Szukanie Sensu 3 – Co z tego wyrośnie? Oglądanie tego co nas porusza i naszych głównych wartości z perspektywy długoterminowego potencjału (5,10 lat). Jak korzystać z Sensu w podejmowaniu kluczowych decyzji 

Prelekcja/program oparty na mindfulness i modelu Harvard Negotiation Projekt pt. „Difficult Conversations”. Eksploracja tematyki konfliktów, trudnych rozmów I negocjacji by zrozumieć jak przez nie nawigować. Celem uważnych negocjacji jest wyjście z konfliktu z poczuciem utrzymania swoich granic, pozostania w zgodzie ze swoimi wartościami i w porozumieniu oraz szacunku wobec drugiej strony. Całość można przedstawić w formie prelekcji, lub serii trzech warsztatów. 

o Uważne negocjacje 1 – konflikt jako źródło stresu (negativity bias 5:1), analiza defaultowych reakcji na konflikt, praca z automatycznymi reakcjami umysłu na niezgodę z drugim człowiekiem, praca z wyciszeniem wzburzenia i świadomością / zmianą intencji przed wejściem w trudne rozmowy lub/i negocjacje. 

o Uważne negocjacje 2 – anatomia konfliktów (oparta na modelu Difficult Conversations),  

źródeł konfliktów z poziomu tożsamości (core concerns Framework), budowanie zrozumienia siebie i sytuacji jako strategia przejścia przez konflikt/negocjacje. 

o Uważne negocjacje 3 – uważne słuchanie jako narzędzie porozumienia/zrozumienia i budowania zaufania, uważność na język: odpowiedzialne budowanie komunikatów, ciekawość jako antidotum na automatyczne interpretacje. 

Prezentacje i wystąpienia łączą sztukę tworzenia intrygującego przekazu z nadaniem mu skutecznej formy i przedstawieniem tych informacji w angażujący sposób. Żadna z tych trzech kompetencji nie jest oczywista ale wszystkie trzy da się wyćwiczyć. Warsztat Zuzy Ziomeckiej wyjaśnia jak ludzie słuchają i zapamiętują informacje, oraz co sprawia, że przemówienie jest angażujące, i jak wizualizacje pomagają w tym lub przeszkadzają. W praktycznej części warsztatu uczestnicy będą ćwiczyć układanie informacji oraz techniki mówienia i ruchów scenicznych. 

Zamów speakera/kę

    Wybierz Eksperta/kę, która Cię interesuje?

    Czy interesuje Cię konkretny obszar? ( max 3)

    Wybierz z listy

    Oświadczam, że zapoznałem się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych przez DIGITAL UNIVERSITY sp. z o.o. w Warszawie i akceptuję jej treść. Dane podane za pośrednictwem formularza będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi, jeśli pytanie będzie odnosić się do naszych usług w odpowiedzi możemy przedstawić naszą ofertę. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne do nawiązania kontaktu.

    Supreet Singh Manchanda

    Dyrektor zarządzający Raiven Capital, globalnej firmy venture capital – hybrydowego funduszu z Kanady i Doliny Krzemowej. Mentor Global Impact Challenge na Singularity University oraz InCredibles w UE. Ekspert ds. transformacji cyfrowej.

    Jędrzej Iwaszkiewicz

    Współzałożyciel i Partner Zarządzający venture builder’a The Heart, odpowiedzialny za rozwój biznesu i partnerstwa strategiczne. Współpracuje z największymi międzynarodowymi firmami na różnych rynkach i w wielu branżach w regionie EMEA.

    Piotr Kaniewski

    Adwokat, ekspert w obszarze transakcji technologicznych,
    doradca w zakresie budowania zwinnych modeli kontraktowych i zakupowych oraz implementowania w organizacjach rozwiązań IT opartych o chmurę obliczeniową.

    Kamila Cichocka

    Dyrektor działu marketingu w polskim oddziale firmy Microsoft. Od 15 lat pracuje w branży technologicznej w międzynarodowych organizacjach. Posiada szerokie doświadczenie w obszarze marketingu strategicznego oraz budowy nowych skutecznych modeli biznesowych.

    Piotr Wojciechowski

    Prezes i założyciel FUZERS, współzałożyciel polskiego oddziału Service Design Network, akredytowany trener Service Design.

    Filip Werstler

    Trener prezentacji i wystąpień biznesowych. Prelegent występujący na konferencjach spod znaku TEDx. Mówca nagradzany na wielu konferencjach marketingowych.

    dr Macej Kawecki

    Powołany przez Komisję Europejską na funkcję
    Digital EU Ambassador. Prezes Instytutu Lema.
    Prorektor ds. Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie.

    dr hab. Dominik Batorski

    Współzałożyciel, członek zarządu oraz Chief Scientist firmy Sotrender, organizator meetupów Data Science Warsaw, kieruje Radą Programową konferencji Data Science Summit, wykładowca i naukowiec.

    Kate Hobler

    Mentorka, ekspertka transformacji zwinnej, akredytowana trenerka Scrum.org.

    Dariusz Jemielniak

    Ekspert w Zarządzaniu Projektami Otwartej Współpracy, Wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego i Harvard University. Jest także członkiem Fundacji Wikimedia oraz założycielem Insta.Ling.

    Grażyna Rzehak

    Ekspertka w obszarze Rozwoju Organizacji i Kultury Organizacyjnej, Doradczyni Strategiczna, CHRO/CPO, Liderka Biznesowa, Strateg HR.

    Rafał Mrówka

    Profesor SGH, ekspert w obszarze przywództwa w biznesie, kierownik programu MBA-SGH oraz Podyplomowych Studiów Public Relations i Strategicznego Komunikowania w Firmach w SGH.

    Edward Stanoch

    Ekspert w obszarze doradztwa strategicznego i HR, współzałożyciel nuChapter, certyfikowany konsultant Exponential Organizations i metody ExO Sprint.

    Marek Mazierski

    Prezes Zarządu PKP Energetyka Obsługa, menedżer o szerokim doświadczeniu w zarządzaniu operacyjnym w dużych spółkach infrastrukturalnych. Skuteczny lider zmian. W swojej pracy wdrażał projektyz zakresu digital transformation, change & people management, zmiany kultury organizacyjnej czy unifikacji i standaryzacji procesów.

    Jowita Michalska

    Założycielka i CEO Digital University, Ambasadorka
    Singularity University Warsaw Chapter