Digital University

Tom Van de Wiele

#Cybersecurity

  • Język: EN
  • Skąd podróżuje: Denmark

Tom
Van de Wiele

Niezależny konsultant, doradca, mówca i etyczny haker z ponad 23-letnim autentycznym doświadczeniem w branży w zakresie ofensywnego i defensywnego cyberbezpieczeństwa. 

Bio

Tom Van de Wiele jest autorytetem w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, mówcą publicznym, etycznym hakerem i doradcą. Założyciel firmy Hacker Minded, Tom ma misję pomóc w stworzeniu kultury cyberbezpieczeństwa w organizacjach i wśród ogółu społeczeństwa, która wykracza poza zgodność z przepisami i techniczne rozwiązania, a opiera się na lepszym zrozumieniu cyberbezpieczeństwa poprzez prelekcje, coaching i komentarze medialne. Z ponad 23-letnim autentycznym, międzynarodowym doświadczeniem doradczym w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, jego kariera obejmuje odkrywanie międzynarodowych siatek szpiegostwa przemysłowego, hakowanie elektrowni i bankomatów, zdalne przejmowanie kontroli nad statkami kontenerowymi i mainframe’ami oraz nauczanie funkcjonariuszy organów ścigania i dziennikarzy, jak działają techniki hakerów – i jak się przed nimi bronić. 

Abstrakty

Generatywna sztuczna inteligencja jest częścią naszego życia osobistego i biznesu, ale jej wpływ na cyberbezpieczeństwo stale ewoluuje. Ale co to oznacza dla Twojej firmy i strategii cyberbezpieczeństwa?

Zrozumienie wpływu sztucznej inteligencji na cyberbezpieczeństwo nie jest luksusem. Czy więc atakujący online naprawdę posiadają super ludzkie umiejętności pisania, aby napisać idealną wiadomość phishingową? Czy sztuczna inteligencja i LLM mogą być wykorzystywane do tworzenia niewykrywalnego złośliwego oprogramowania? Czy wszystkie dane mojej firmy mogą zostać skradzione przez chatbota? Dlaczego tak trudno jest stworzyć wykrywacz obrazów lub filmów DeepFake? Jak wykorzystać sztuczną inteligencję dla własnej korzyści i obrony? Odpowiedzi na te i inne pytania zostaną przedstawione w tej wnikliwej prezentacji wraz z najnowszymi przykładami medialnymi i samodzielnie opracowanymi eksperymentami weryfikacyjnymi.

Tematy takie jak etyka, modelowanie zagrożeń, zgodność i planowanie przyszłości są również omawiane w tym wykładzie, który poinformuje i zainspiruje twoją organizację do myślenia w inny i bardziej defensywny sposób o tym, jak dostosowuje generatywną sztuczną inteligencję jako część strategii cyberbezpieczeństwa.

Zamów speakera/kę

    Wybierz Eksperta/kę, która Cię interesuje?

    Czy interesuje Cię konkretny obszar? ( max 3)

    Wybierz z listy

    Oświadczam, że zapoznałem się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych przez DIGITAL UNIVERSITY sp. z o.o. w Warszawie i akceptuję jej treść. Dane podane za pośrednictwem formularza będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi, jeśli pytanie będzie odnosić się do naszych usług w odpowiedzi możemy przedstawić naszą ofertę. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne do nawiązania kontaktu.

    Supreet Singh Manchanda

    Dyrektor zarządzający Raiven Capital, globalnej firmy venture capital – hybrydowego funduszu z Kanady i Doliny Krzemowej. Mentor Global Impact Challenge na Singularity University oraz InCredibles w UE. Ekspert ds. transformacji cyfrowej.

    Jędrzej Iwaszkiewicz

    Współzałożyciel i Partner Zarządzający venture builder’a The Heart, odpowiedzialny za rozwój biznesu i partnerstwa strategiczne. Współpracuje z największymi międzynarodowymi firmami na różnych rynkach i w wielu branżach w regionie EMEA.

    Piotr Kaniewski

    Adwokat, ekspert w obszarze transakcji technologicznych,
    doradca w zakresie budowania zwinnych modeli kontraktowych i zakupowych oraz implementowania w organizacjach rozwiązań IT opartych o chmurę obliczeniową.

    Kamila Cichocka

    Dyrektor działu marketingu w polskim oddziale firmy Microsoft. Od 15 lat pracuje w branży technologicznej w międzynarodowych organizacjach. Posiada szerokie doświadczenie w obszarze marketingu strategicznego oraz budowy nowych skutecznych modeli biznesowych.

    Piotr Wojciechowski

    Prezes i założyciel FUZERS, współzałożyciel polskiego oddziału Service Design Network, akredytowany trener Service Design.

    Filip Werstler

    Trener prezentacji i wystąpień biznesowych. Prelegent występujący na konferencjach spod znaku TEDx. Mówca nagradzany na wielu konferencjach marketingowych.

    dr Macej Kawecki

    Powołany przez Komisję Europejską na funkcję
    Digital EU Ambassador. Prezes Instytutu Lema.
    Prorektor ds. Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie.

    dr hab. Dominik Batorski

    Współzałożyciel, członek zarządu oraz Chief Scientist firmy Sotrender, organizator meetupów Data Science Warsaw, kieruje Radą Programową konferencji Data Science Summit, wykładowca i naukowiec.

    Kate Hobler

    Mentorka, ekspertka transformacji zwinnej, akredytowana trenerka Scrum.org.

    Dariusz Jemielniak

    Ekspert w Zarządzaniu Projektami Otwartej Współpracy, Wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego i Harvard University. Jest także członkiem Fundacji Wikimedia oraz założycielem Insta.Ling.

    Grażyna Rzehak

    Ekspertka w obszarze Rozwoju Organizacji i Kultury Organizacyjnej, Doradczyni Strategiczna, CHRO/CPO, Liderka Biznesowa, Strateg HR.

    Rafał Mrówka

    Profesor SGH, ekspert w obszarze przywództwa w biznesie, kierownik programu MBA-SGH oraz Podyplomowych Studiów Public Relations i Strategicznego Komunikowania w Firmach w SGH.

    Edward Stanoch

    Ekspert w obszarze doradztwa strategicznego i HR, współzałożyciel nuChapter, certyfikowany konsultant Exponential Organizations i metody ExO Sprint.

    Marek Mazierski

    Prezes Zarządu PKP Energetyka Obsługa, menedżer o szerokim doświadczeniu w zarządzaniu operacyjnym w dużych spółkach infrastrukturalnych. Skuteczny lider zmian. W swojej pracy wdrażał projektyz zakresu digital transformation, change & people management, zmiany kultury organizacyjnej czy unifikacji i standaryzacji procesów.

    Jowita Michalska

    Założycielka i CEO Digital University, Ambasadorka
    Singularity University Warsaw Chapter