Paweł Pilarczyk1

Paweł Pilarczyk

Founder and Editor-in-Chief at ITbiznes

Kopia Bez tytułu (24)
Speaking topics

› Technologie wspierające nas w nauce

› Sztuczna inteligencja

› 5G

› Druk 3D

› Wirtualna rzeczywistość

› Robotyzacja i automatyzacja

› Rozwiązania chmurowe (w tym np. infrastruktura hiperkonwergentna)

› Samochody elektryczne (i motoryzacja w ogóle)

› Samochody autonomiczne

› Skutery i motocykle

› Zaawansowany technicznie sprzęt ogrodowy (roboty koszące, sprzęt akumulatorowy)

› Cyberbezpieczeństwo

› Technologie ubieralne

› Urządzenia transportu osobistego

› Sprzęt komputerowy 

› Zaawansowany technicznie sprzęt AGD 

› Marketing internetowy

› Serwisy społecznościowe

› Fintech (w tym kryptowaluty)

Abstracts

Gdy myślimy o wsparciu nauki przez nowe technologie, pierwsze, co przychodzi nam do głowy do wirtualna rzeczywistość. W hełmie VR możemy przenieść się do dowolnego miejsca i spotkać wirtualnego nauczyciela, którym nawet nie musi być człowiek. Taki wirtualny nauczyciel może nas uczyć nowych języków, a nawet wykonywania czynności, jak przeprowadzenie operacji na wirtualnym pacjencie czy naprawa wirtualnego samochodu.

W nauce bardzo pomagają też inteligentni asystenci głosowi, tacy jak Amazon Alexa czy Asystent Google, którzy mogą nas odpytać z angielskich słówek czy stolic państw. Do nauki nie trzeba mieć nawet wyspecjalizowanego sprzętu – wystarczą odpowiednie aplikacje na komputer, a nawet smartfona, którego zawsze mamy w kieszeni – a to oznacza, że uczyć możemy się w dowolnej chwili, nawet podczas jazdy autobusem czy w oczekiwaniu pod gabinetem na wizytę u dentysty.

Bio note

Paweł Pilarczyk – dziennikarz komputerowy z 26-letnim doświadczeniem zawodowym. Właściciel i redaktor naczelny portalu ITbiznes o nowych technologiach w biznesie; prowadzący magazyn o nazwie ITbiznes na antenie kanału telewizyjnego Biznes24; współprowadzący podcast o samochodach elektrycznych Elektrycznie Tematyczni, a także podcast ITbiznes o technologiach w biznesie. Felietonista w piśmie CRN (Computer Reseller News). Twórca bloga o pasjach „Passion Factory”. Założyciel, redaktor naczelny i były właściciel portalu PCLab.pl, z którym związany był przez 17 lat (w latach 2002 do 2019). 

Paweł Pilarczyk karierę zawodową zaczynał w 1994 jako recenzent gier komputerowych w kultowym piśmie o tej tematyce – Gambler. Przez wiele lat pisał także recenzje sprzętu komputerowego dla takich czasopism i magazynów, jak Enter, PC Kurier, Reset, Świat Gier Komputerowych, Poradnik Komputerowy, ePhoto, CADCAMforum czy Computer Reseller News. 

W latach 2001-2002 redaktor naczelny największego wówczas portalu technologicznego w Polsce PC.com.pl. 

W latach 2009-2019 związany z Grupą Onet, przejętą w 2012 roku przez koncern Ringier Axel Springer Polska (RASP). W ramach współpracy z RASP Pilarczyk zaprojektował i uruchomił portale AGDLab.pl (poświęcony sprzętowi AGD) i Softonet.pl (portal o oprogramowaniu). W latach 2011 do 2019 także redaktor naczelny portalu Technowinki.onet.pl (później Technologie.onet.pl) oraz serwisu poradnikowego TrocheTechniki.pl. 

Autor setek artykułów o technologiach. Od kilkunastu lat uczestnik najważniejszych branżowych konferencji na świecie (m.in. CES w Las Vegas, Mobile World Congress w Barcelonie, IFA i Bosch ConnectedWorld w Berlinie, Computex w Tajpej, CeBIT i Hannover Messe w Hanowerze).

Pilarczyk regularnie występuje w roli eksperta w programach telewizyjnych (TVN, TVN24, TVN24 Biznes i Świat, TVP1), a także radiowych (TOK FM, Polskie Radio Program Pierwszy, Czwórka). 

Współorganizator pięciu edycji największego plebiscytu technologicznego w Polsce – Tech Awards. Regularnie prowadzi także konferencje, prelekcje i panele dyskusyjne (m.in. w ramach Sektor 3.0, Inspiring Solutions, Digital Media Campus, Mercedes Me Convention, Masters & Robots czy Warsaw Games Week).

Prywatnie ojciec trójki dzieci, fan nowych technologii i motoryzacji, aktywnie jeździ na motocyklach i skuterach, o których też pisze artykuły.

 

Video: 

Let us help you find and secure the perfect speaker for your event

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial