Digital University

#Future of Work
#Digital Mindset
#AI
#Neurodiversity
#Leadership & Motivation
#Organizational Culture
#Human & Tech Trends

  • Język: PL, EN
  • Skąd podróżuje: Australia

Patrycja
Sławuta

Założycielka SelfHackathon, Psycholog Biznesu 

Bio

Patrycja Sławuta jest australijską badaczką behawioralną. Po spędzeniu ponad 10 lat w środowisku akademickim Patrycja założyła SelfHackathon – firmę doradztwa behawioralnego, która wykorzystuje najnowocześniejsze badania naukowe do wdrażania innowacji biznesowych.  

Jako ekspertka od złożoności, nieliniowości i bałaganu natury ludzkiej, Patrycja prowadzi wykłady na całym świecie, a także współpracuje z najbardziej przełomowymi startupami oraz organizacjami na świecie, pomagając im w hakowaniu, przeprogramowywaniu i aktualizowaniu. 

Jej najnowsza inicjatywa nazywa się PsychTech. Jest to płynne połączenie psychologii i technologii, a mianowicie jak wykorzystać ludzką pomysłowość z inteligencją maszyn. 

Abstrakty

Żyjemy w epoce niepokoju, w której niepokój i przytłoczenie nie pozwalają nam spać w nocy, czasami każdej nocy. Szybciej, lepiej i ciężej wydaje się być nową linią podstawową. Wszystko wydaje się być zakłócane, innowacyjne i wymyślane na nowo w coraz krótszym cyklu. Codziennie rywalizujemy z pozornie doskonałym życiem w nirwanie mediów społecznościowych. Wiemy coraz więcej, ale rozumiemy coraz mniej.  

(Głodne duchy naszej psychiki zawsze chcą więcej, by w końcu doprowadzić do wypalenia i wyczerpania. Albo wieczystej egzystencjalnej pustki i poczucia bezsensu.) 

W tym wystąpieniu zanurzymy się głęboko w niewidzialną psychologiczną architekturę ciebie. Zbadamy również najnowszą naukę o kondycji człowieka, zarówno na poziomie indywidualnym jak i zbiorowym – gdzie boli, co wymaga leczenia i jak możemy wykorzystać najbardziej niewykorzystany zasób naturalny świata – Twój umysł.  

Czas, pieniądze, miłość i znaczenie to wszystkie wymiary bogactwa i ubóstwa, zarówno portfela, jak i umysłu. Czasami posiadanie wielu z nich może skutkować brakiem innego (epidemia samotności, ograniczenie czasowe). Czasami ma się wrażenie, że mamy to wszystko. Dlaczego?  

Dołącz do nowojorskiego behawiorysty i przedsiębiorcy Patrycji Sławuty, aby odkryć fascynującą naukę kryjącą się za bogactwem i niedoborem.  

W tej sesji odbędzie się głębokie zanurzenie w psychologii posiadania lub nieposiadania.  

Badania psychologiczne i neurobiologiczne pokazują, że zarówno obfitość jak i niedobór są stanami umysłu, które wpływają nie tylko na to jak subiektywnie postrzegamy siebie, ale także jak myślimy, czujemy i wchodzimy w interakcje z innymi. 

Przywództwo jest jednym z najczęściej opisywanych tematów w literaturze biznesowej, a jednocześnie jednym z najmniej zrozumiałych, jeśli chodzi o jego podstawy psychologiczne. Wciąż istnieje tak wiele ważnych, a jednocześnie pozostających bez odpowiedzi pytań dotyczących tego kluczowego obszaru. 
 

  • Czy wielcy liderzy rodzą się czy są kreowani?  
  • Czy firmy powinny starać się odkrywać lub rozwijać przyszłych liderów?  
  • Czy bycie dobrym naśladowcą czyni człowieka dobrym liderem?  
  • I wreszcie, czy przywództwo to stanowisko pracy czy mentalność psychologiczna? 

 

W złożonym świecie, w którym rządzą nieprzewidywalne zakłócenia, wykładniczy wzrost (i upadek) biznesu, a także zbiorowy egzystencjalny niepokój wśród pracowników – prawdziwe wspaniałe przywództwo staje się nie tylko miłym dodatkiem, ale wręcz koniecznością, aby przetrwać i rozwijać się.  

Wielcy liderzy wykorzystują moc starożytnego przysłowia „poznaj samego siebie”, aby przede wszystkim kierować sobą, a następnie swoimi zespołami i organizacjami. W związku z tym, przywództwo to zestaw umiejętności, których można się nauczyć, zmian w sposobie myślenia i praktycznych działań przywódczych 
 

Otaczający nas świat po pandemii, w połowie wojny i przed recesją wymaga innych typów przywództwa – odważniejszego, pokorniejszego i takiego, które potrafi wykorzystać i okiełznać wyjątkowość ludzkiej natury – od inspiracji i celu po frustrację i konflikt.  

Przywództwo adaptacyjne właśnie to robi – jest to praktyka mobilizowania ludzi do stawiania czoła trudnym wyzwaniom i prosperowania, szczególnie w niepewnym i szybko zmieniającym się świecie. To praktyka, a nie stanowisko – pozwala każdemu przewodzić w dowolnym momencie, dążyć do celu i przyczyniać się do rozwoju firmy i kultury.  

W tym wystąpieniu zagłębimy się w psychologiczną anatomię przywództwa adaptacyjnego. Mianowicie, dlaczego jest ono tak pilne i ważne w dzisiejszym świecie biznesu, dlaczego zaczynanie od małych rzeczy prowadzi do wielkich zwycięstw i dlaczego uczyni Ciebie i Twój zespół szczęśliwszymi, zdrowszymi i subiektywnie bogatszymi.

W świecie, który ma więcej wyzwań i możliwości niż kiedykolwiek, wprowadzenie w życie i opanowanie zasad rozkwitu jest prawdopodobnie jedną z najważniejszych dyscyplin do nauki.  

Wydaje się, że wszyscy przyjęliśmy za pewnik pozornie niekończące się strumienie stresu, niepokoju i braku snu. To w połączeniu z globalną pandemią, wojny międzykontynentalne i inwazji, i zbliżającej się recesji sprawia, że wcielanie zasad jest najważniejsze. 

Zanurzymy się głęboko w jednym z najbardziej naukowo zbadanych i szanowanych ram dotyczących podstawowych elementów ludzkiego rozkwitu. Ten wykład / warsztat został opracowany wspólnie z neurobiologami z Uniwersytetu Wisconsin – Madison i bada cztery podstawowe filary wellbeingu: 

  • Świadomość – bycie świadomym siebie i innych  
  • Połączenie – głębokie łączenie się z innymi w swojej społeczności  
  • Wgląd – zrozumienie siebie, szczególnie w odniesieniu do emocji i myśli  
  • Cel – bycie w zgodzie z własnym celem i intencją 

Wszystkich tych zdolności i umiejętności można się nauczyć, wyszkolić i podnieść ich poziom. I, jak pokazują badania, dają początek odpornej, adaptacyjnej i wydajnej kulturze zespołu roboczego, bez względu na to, czy znajduje się on w przestrzeni fizycznej, wirtualnej czy hybrydowej. 

Pandemia COVID-19 i jej długotrwałe następstwa głęboko wpłynęły na umysły, serca i ciała ludzi na całym świecie. To samo dotyczy firm i ich pracowników. Po fali rezygnacji z pracy, nazwanej „wielką rezygnacją”, dzisiejsi pracownicy zmagają się z wypaleniem zawodowym, nadmiarem priorytetów i późniejszą „cichą rezygnacją”.   

Liderzy biznesowi głośno domagają się przegrupowania, rewizji i opowiedzenia na nowo historii o tym, za czym się opowiadają i co reprezentują. Badania pokazują, że wielcy liderzy są w stanie umiejętnie opowiadać i zmieniać historię o tym, skąd pochodzą, gdzie są teraz i dokąd zmierzają.   

W czasach niepewności, niestabilności i licznych globalnych zagrożeń – wykorzystanie tej wyjątkowej ludzkiej umiejętności stwarza niesamowitą okazję do ponownego zaangażowania, rozpalenia i zainspirowania. Przyszłość pracy nie polega na cięższej, ale na inteligentniejszej pracy poprzez wykorzystanie technologii, aby pomóc ludzkiemu umysłowi robić to, co robi najlepiej: tworzyć, wprowadzać innowacje i współpracować.    

Podczas tego wykładu/warsztatu będziemy badać najnowsze trendy w naukach behawioralnych dotyczące tego, co sprawia, że praca jest prawdziwie znacząca i angażująca, weźmiemy głęboki wgląd w zdrowy kod kultury i zbadamy, jak praktykować adaptacyjne przywództwo w tych niepewnych czasach. 

Zamów speakera/kę

    Wybierz Eksperta/kę, która Cię interesuje?

    Czy interesuje Cię konkretny obszar? ( max 3)

    Wybierz z listy

    Oświadczam, że zapoznałem się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych przez DIGITAL UNIVERSITY sp. z o.o. w Warszawie i akceptuję jej treść. Dane podane za pośrednictwem formularza będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi, jeśli pytanie będzie odnosić się do naszych usług w odpowiedzi możemy przedstawić naszą ofertę. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne do nawiązania kontaktu.