#Customer Experience
#Future Skills
#Future of Works
#Wellbeing
#Neurodiversity
- Język: PL
- Skąd podróżuje: Polska, Warszawa
Izabela
Bartnicka
Dyrektorka Operacji Biznesowych w Digital University, Ekspertka HR, entuzjastka neurobiologii, Terapeutka i Diagnostka Integracji Sensorycznej
Bio
Ekspertka z ponad 24-letnim doświadczeniem w edukacji, usługach dla HR i konsultingu, która łączy unikalną wiedzę biznesową z zakresu nowych technologii i transformacji cyfrowej z głębokim zrozumieniem neuronauki oraz integracji sensorycznej. Specjalizuje się w obszarach takich jak neurorożnorodność, higiena cyfrowa, sensoryka w miejscu pracy, candidate i customer experience, employer branding, czy future of work. W swojej pracy wnikliwie obserwuje wpływ nowych technologii na różne aspekty biznesu i naszego codziennego życia.
Jej wyjątkowe podejście wynika z połączenia bogatego doświadczenia zdobytego w organizacjach takich jak Grupa Pracuj czy Hudson Morgan Philips Group z pracą terapeuty i diagnosty integracji sensorycznej. Izabela interesuje się funkcjonowaniem mózgu i układu nerwowego w różnych fazach życia, wpływem neuronauki na efektywność w środowisku pracy oraz zagadnieniami z zakresu cyfrowej higieny i neuroróżnorodności. To holistyczne spojrzenie na biznes i rozwój osobisty pozwala jej lepiej zrozumieć, jak technologie wpływają na nasze zmysły i układ nerwowy, co z kolei przekłada się na praktyczne i innowacyjne podejście do zarządzania zasobami ludzkimi i rozwojem organizacji.
W Digital University odpowiada za strategię, operacje biznesowe i procesy wewnątrz organizacji. Jest również autorką wielu artykułów branżowych oraz cenioną prelegentką na prestiżowych konferencjach, takich jak Kongres Kadry, Wyzwania HR, Nowoczesny Przemysł EXPO, Europejski Kongres Gospodarczy czy Pipeline Summit.
Izabela jest absolwentką pedagogiki w specjalizacji Andragogika na Uniwersytecie Warszawskim oraz ukończyła studia podyplomowe z zakresu kompetencji psychologicznych i negocjacji biznesowych na SGH. Dodatkowo, zdobyła dyplom z integracji sensorycznej na Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie. Jej unikalne połączenie doświadczeń z różnych dziedzin sprawia, że jest nie tylko cenioną ekspertką, ale także inspirującą postacią, która nieustannie poszerza swoje horyzonty i dąży do zgłębiania nowych obszarów wiedzy, takich jak neuronauka, cyfrowa higiena i wpływ technologii na nasze zmysły. Pełniła także funkcję mentorki w organizacji Vital Voices oraz należy do SingularityU Warsaw Chapter.
Tematy wykładów
Wystąpienie ma na celu przybliżenie wpływu środowiska pracy, nawyków cyfrowych oraz integracji sensorycznej na naszą efektywność, zdrowie i samopoczucie. Uczestnicy dowiedzą się jakie są podstawowe i te mniej znane zmysły oraz ich wpływ na codzienne funkcjonowanie, a także znaczenie dopasowania otoczenia do indywidualnych profili sensorycznych. Dowiedzą się, jak nasz mózg reaguje na bodźce zewnętrzne i jak kluczową rolę odgrywają w tym procesie ruch oraz neuroplastyczność. Podczas prezentacji przedstawione zostaną również zagrożenia związane z nadmiernym korzystaniem z technologii, a uczestnicy otrzymają praktyczne wskazówki, jak dbać o higienę cyfrową i poprawić swoje warunki pracy.
Wykład porusza temat różnorodności sensorycznej i jej wpływu na współczesne środowisko pracy. Podczas wystąpienia omówione zostanie, czym jest neuroróżnorodność i jak różne potrzeby sensoryczne mogą wpływać na zachowanie, produktywność oraz samopoczucie pracowników. Przedstawione zostaną także strategie, które mogą być wprowadzone w ramach procesów HR, aby lepiej wspierać osoby z różnorodnymi profilami sensorycznymi. Integracja sensoryczna nie tylko wspiera inkluzywność, ale także prowadzi do długoterminowych korzyści dla firm, takich jak poprawa zdrowia psychicznego i efektywności zespołów. I przede wszystkim nie dotyczy tylko dzieci, bo każdy z nas ma inny profil sensoryczny i warto mieć świadomość, jak działają nasze zmysły.
W trakcie 45-minutowego wystąpienia dowiemy się, dlaczego większość postanowień noworocznych kończy się porażką, oraz jak neuronauka i nowoczesne technologie mogą pomóc w ich realizacji. Na podstawie badań nad funkcjonowaniem mózgu omówimy proces tworzenia nawyków oraz to, jak neuroplastyczność wpływa na nasze zdolności adaptacyjne. Zastanowimy się, dlaczego drobne, regularne działania przynoszą większe efekty niż nagłe, radykalne zmiany. Dodatkowo pokażemy, jak technologie takie jak aplikacje do monitorowania postępów mogą wspierać budowanie nowych nawyków, dostosowanych do indywidualnych potrzeb, w tym osób neuroatypowych.