Digital University

Anna Connor-Łakomy

#Leadership & Motivation
#Neurodiversity
#Organizational Culture
#D&I

  • Język: PL, EN
  • Skąd podróżuje: Polska, Warszawa

Anna
Connor-Łakomy

Współzałożycielka Brain Architects. Trenerka, Coach i Badaczka. Specjalizuje się we wdrażaniu neuronauki do rozwoju osobistego i organizacyjnego. 

Bio

Trenerka, coach i badaczka specjalizująca się w neuronauce społecznej, metodach opartych na mózgu i ich zastosowaniu w biznesie i samorozwoju. Współzałożycielka Brain Architects. Anna Connor-Łakomy posiada ponad 12 lat doświadczenia menedżerskiego w branży badawczo-rozwojowej.

Socjolożka, absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych oraz PR i Marketingu Uniwersytetu Warszawskiego, stypendystka Northeastern Illinois University w Chicago. Prowadzi badania doktoranckie na Uniwersytecie Complutense w Madrycie w obszarze neuronauki społecznej i badań transdyscyplinarnych.

Zrealizowała ponad 500 międzynarodowych projektów oceny i rozwoju kompetencji na całym świecie. Twórczyni wielu narzędzi diagnostycznych, posiada certyfikację Neurocolor – narzędzia włączającego poprzez różnorodność poznawczą oraz metody Brain-Based Coaching Neuroleadership Institute, a także certyfikaty Scrum Mastera i Asesora. 

Abstrakty

Samo funkcjonowanie w pędzącym, niemalże całkowicie nieprzewidywalnym środowisku wywołuje w nas reakcje stresowe, których w dużej mierze sobie nie uświadamiamy. Dodatkowo cyfryzacja i nieustanne obcowanie z rozwiązaniami, na które nasz mózg nie jest jeszcze ewolucyjnie gotowy powoduje przeciążenie poznawcze i niejednokrotnie paraliż decyzyjny czy pochopne reakcje. Wszystko to w erze koncepcyjnej, kiedy nasze kompetencje miękkie, kreatywność, empatia, współpraca, nadawanie sensu czy komunikacja stają się najważniejsze. Pełną efektywność przywódczą i biznesową odblokowuje się dzisiaj głównie dzięki wędrówce ku samemu sobie- poznaniu swoich automatycznych percepcji, emocji i myśli. Rzeczywistość pokazuje, że tylko autentyczność i spójność na wszystkich polach – myśli, emocji, komunikacji i zachowania ma szansę zbudować realną sprawczość każdego lidera i jednocześnie utrzymać jego efektywność w najlepszym punkcie. Wewnętrzny balans jednocześnie przekłada się na umiejętność utrzymania zaangażowania i determinacji w zespołach, które z kolei największą skuteczność osiągają przy odpowiedniej równowadze różnorodności poznawczej. Do tej pory jednak poruszaliśmy się w tym obszarze bardzo płytko, wysuwając wnioski głównie na podstawie obserwacji i testując na sobie różne hipotezy. Dzięki najnowszym odkryciom neuronauki wiemy jakie prawa rządzą naszymi umysłami, zarówno na poziomie uniwersalnym, jak i indywidualnym i mimo, że odkrywamy się na abstrakcyjnej dla większości głębokości istnieją już wypracowane w tym obszarze narzędzia i sposoby wdrożenia zmian. Korzystanie z tych zasobów oferuje powtarzalność, przewidywalność i długoterminowość wyników.

Różnorodność w ostatnich latach stało się słowem odmienianym przez wszystkie przypadki, ale nie bez powodu. Większość środowisk zdało sobie sprawę z tego, co m.in. naukowcy MIT odkryli już dawno temu – nawet najinteligentniejsza jednostka w zespole nie jest w stanie osiągnąć lepszego wyniku czy rozwiązania niż zespół współpracujący w synergii. Większość organizacji dalej nie wykorzystuje drzemiącego w zespołach potencjału, bo dotychczasowe narzędzia nie były wystarczająco intuicyjne i skuteczne. Zwinne sposoby zarządzania, takie jak SCRUM czy Kanban, nawet jeśli są skutecznie wdrażane nie dają odpowiedzi na wszystkie pytania. Potrzebna jest dodatkowa bateria wiedzy i rozwiązań, które z rozproszonych talentów zbudują harmonijny, prężny zespół.  

Podstawy skutecznej komunikacji i perswazji niezmiennie pozostają kluczowym kompetencjami. Większość raportów pokazuje, że ich rola będzie rosła wraz z rozwojem technologii. Chodzi głównie o stricte ludzką umiejętność nadawania sensu przekazowi i interpretacji. Dzięki rozwojowi ekonomii behawioralnej i idącym za nią zrozumieniem, że człowiek działa irracjonalnie w większości obszarów, odkryliśmy zupełnie nowe przestrzenie do pracy i nauki. W ostatnich latach powstały narzędzia, tłumaczące różnice między deklaratywną intencją odbiorcy naszego komunikatu a jego realnym zachowaniem i podejmowaną decyzją. W oczywisty sposób neuromarketing rozwinął się najszybciej i najprężniej, ale pozostałe dziedziny już za nimi podążają. Kluczowa jest identyfikacja potrzeb odbiorcy, świadomość jaki impuls w jego umyśle może wywołać nasz przekaz i umiejętne dostosowanie zarówno w sensie treści, formy, jak i momentu, w którym to robimy. Głęboko wierzę także, że trudno jest wypracować kompetencję skutecznej komunikacji bez świadomości własnych tendencji i potrzeb, dlatego właśnie wędrówkę z nowoczesnym przekazem warto zacząć od autoanalizy. 

  • Mózg- źródło naszej energii – co wynika z jego ewolucji i potrzeb?  
  • Czym jest życiowa energia według najnowszych badań neuronaukowców? I czym różni się ta fizyczna od tej mentalnej? 
  • Siła różnorodności: Identyfikowanie uniwersalnych i indywidualnych potrzeb w zarządzaniu energią 
  • Energy hacking – mechanizmy pozwalające nam dłużej utrzymać naładowane baterie 
  • Narzędzia do pracy na swoim myśleniu i efektywniejszej współpracy z innymi 
  • Assessment własnego balansu życiowego – jak skutecznie utrzymać kontrolę nad własnym rozwojem 
  • Pułapki, w które wpędza nas nasz mózg – jak świadomie myśleć o swoim myśleniu by sprawniej, przyjemniej i skuteczniej działać 

W dobie rosnącej świadomości na temat funkcjonowania naszego mózgu, pojawia się potrzeba głębszego zrozumienia, w jaki sposób możemy świadomie wpływać na jego działanie, by w pełni wykorzystać dzremiący w nim potencjał. Podczas wykładu ekspertka omówi mechanizmy i techniki, które umożliwiają indywidualnehakowaniemózgu, z naciskiem na neuroplastyczność, czyli zdolność mózgu do przekształcania się pod wpływem doświadczeń. Zastanowimy się, jak codzienne nawyki mogą wspierać proces uczenia się oraz jakie strategie planowania zmian i wyznaczania celów sprawiają, że stają się one bardziej osiągalne. Rozważymy także, kto faktycznie odpowiada za rozwój nowych umiejętności – Ty, czy Twój mózg? W ramach szkolenia Anna Łakomy-Connor przybliży również temat biochemii mózgu, która odgrywa kluczową rolę w procesie nauki oraz przeanalizuje różne formy treningu umysłu, oceniając ich skuteczność. 

W obliczu narastającego tempa życia i rosnących wymagań zawodowych coraz więcej osób odczuwa skutki wypalenia, zmęczenia i obniżonego zdrowia psychicznego. W wystąpieniu „Zmęczeni zmęczeniem” przyjrzymy się przyczynom, objawom oraz praktycznym sposobom zarządzania życiową energią i efektywnością. Omówimy, jak rozpoznawać poziomy i charakterystykę wypalenia oraz jakie sygnały ostrzegawcze wskazują na potrzebę wsparcia organizmu. Zbadamy rolę mózgu jako źródła energii, odwołując się do jego ewolucji i biologicznych potrzeb, a także wyjaśnimy różnice między energią fizyczną i mentalną w świetle najnowszych badań neuronaukowych.  

Podczas wystąpienia pokażemy, jak identyfikować uniwersalne i indywidualne potrzeby w zarządzaniu energią oraz zaprezentujemy mechanizmy, które pozwalają dłużej utrzymać wysoki poziom energii, tzw. energy hacking. Wskażemy również sposoby indywidualnego zarządzania stanami „flow” oraz przezwyciężania prokrastynacji. Omówimy trzy poziomy pracy intelektualnej, oferując strategie ich optymalnego wykorzystania w celu długotrwałego utrzymania skupienia i efektywności. Wreszcie, przedstawimy metody oceny własnego balansu życiowego, pomagające w skutecznym monitorowaniu i odzyskiwaniu kontroli nad własną wydajnością.  

  

Wystąpienie łączy najnowsze odkrycia neuronaukowe z praktycznymi wskazówkami, oferując uczestnikom narzędzia do lepszego zrozumienia mechanizmów zarządzania energią oraz skutecznego radzenia sobie z przeciążeniem i wypaleniem. 

 

Zamów speakera/kę

    Wybierz Eksperta/kę, która Cię interesuje?

    Czy interesuje Cię konkretny obszar? ( max 3)

    [group group-3]
    Wybierz z listy

    [/group]

    Oświadczam, że zapoznałem się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych przez DIGITAL UNIVERSITY sp. z o.o. w Warszawie i akceptuję jej treść. Dane podane za pośrednictwem formularza będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi, jeśli pytanie będzie odnosić się do naszych usług w odpowiedzi możemy przedstawić naszą ofertę. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne do nawiązania kontaktu.

    Let's complete your application: