#Leadership & Motivation
#Neurodiversity
#Organizational Culture
#D&I
- Język: PL, EN
- Skąd podróżuje: Polska, Warszawa
Anna
Connor-Łakomy
Współzałożycielka Brain Architects. Trenerka, Coach i Badaczka. Specjalizuje się we wdrażaniu neuronauki do rozwoju osobistego i organizacyjnego.
Bio
Trenerka, coach i badaczka specjalizująca się w neuronauce społecznej, metodach opartych na mózgu i ich zastosowaniu w biznesie i samorozwoju. Współzałożycielka Brain Architects. Anna Connor-Łakomy posiada ponad 12 lat doświadczenia menedżerskiego w branży badawczo-rozwojowej.
Socjolożka, absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych oraz PR i Marketingu Uniwersytetu Warszawskiego, stypendystka Northeastern Illinois University w Chicago. Prowadzi badania doktoranckie na Uniwersytecie Complutense w Madrycie w obszarze neuronauki społecznej i badań transdyscyplinarnych.
Zrealizowała ponad 500 międzynarodowych projektów oceny i rozwoju kompetencji na całym świecie. Twórczyni wielu narzędzi diagnostycznych, posiada certyfikację Neurocolor – narzędzia włączającego poprzez różnorodność poznawczą oraz metody Brain-Based Coaching Neuroleadership Institute, a także certyfikaty Scrum Mastera i Asesora.
Abstrakty
Samo funkcjonowanie w pędzącym, niemalże całkowicie nieprzewidywalnym środowisku wywołuje w nas reakcje stresowe, których w dużej mierze sobie nie uświadamiamy. Dodatkowo cyfryzacja i nieustanne obcowanie z rozwiązaniami, na które nasz mózg nie jest jeszcze ewolucyjnie gotowy powoduje przeciążenie poznawcze i niejednokrotnie paraliż decyzyjny czy pochopne reakcje. Wszystko to w erze koncepcyjnej, kiedy nasze kompetencje miękkie, kreatywność, empatia, współpraca, nadawanie sensu czy komunikacja stają się najważniejsze. Pełną efektywność przywódczą i biznesową odblokowuje się dzisiaj głównie dzięki wędrówce ku samemu sobie- poznaniu swoich automatycznych percepcji, emocji i myśli. Rzeczywistość pokazuje, że tylko autentyczność i spójność na wszystkich polach – myśli, emocji, komunikacji i zachowania ma szansę zbudować realną sprawczość każdego lidera i jednocześnie utrzymać jego efektywność w najlepszym punkcie. Wewnętrzny balans jednocześnie przekłada się na umiejętność utrzymania zaangażowania i determinacji w zespołach, które z kolei największą skuteczność osiągają przy odpowiedniej równowadze różnorodności poznawczej. Do tej pory jednak poruszaliśmy się w tym obszarze bardzo płytko, wysuwając wnioski głównie na podstawie obserwacji i testując na sobie różne hipotezy. Dzięki najnowszym odkryciom neuronauki wiemy jakie prawa rządzą naszymi umysłami, zarówno na poziomie uniwersalnym, jak i indywidualnym i mimo, że odkrywamy się na abstrakcyjnej dla większości głębokości istnieją już wypracowane w tym obszarze narzędzia i sposoby wdrożenia zmian. Korzystanie z tych zasobów oferuje powtarzalność, przewidywalność i długoterminowość wyników.
- Co wiemy o mózgu i jak możemy to wykorzystać projektując nasz biznes w związku ze zmieniającą się rzeczywistością?
- Poznasz rządzące nami mechanizmy i dowiesz się jak przekuć je w większą efektywność osobistą, jednocześnie budując autentyczne przywództwo?
- Jaki jest idealny profil biochemiczny przywódcy według najnowszych badań?
- Dowiesz się jakimi narzędziami zbudować nowoczesną, proefektywnościową kulturę organizacyjną
Różnorodność w ostatnich latach stało się słowem odmienianym przez wszystkie przypadki, ale nie bez powodu. Większość środowisk zdało sobie sprawę z tego, co m.in. naukowcy MIT odkryli już dawno temu – nawet najinteligentniejsza jednostka w zespole nie jest w stanie osiągnąć lepszego wyniku czy rozwiązania niż zespół współpracujący w synergii. Większość organizacji dalej nie wykorzystuje drzemiącego w zespołach potencjału, bo dotychczasowe narzędzia nie były wystarczająco intuicyjne i skuteczne. Zwinne sposoby zarządzania, takie jak SCRUM czy Kanban, nawet jeśli są skutecznie wdrażane nie dają odpowiedzi na wszystkie pytania. Potrzebna jest dodatkowa bateria wiedzy i rozwiązań, które z rozproszonych talentów zbudują harmonijny, prężny zespół.
- Dowiesz się jak zdefiniować różnorodność i odblokować drzemiący w niej potencjał?
- Zidentyfikujesz pułapki i błędy myślowe, w które wpadasz podobnie jak każdy z nas zderzając się z innymi
- Dowiesz się jak najskuteczniej rozpisać role i przydzielić odpowiedzialności, a także kiedy je przedefiniować
- Nauczysz się wykorzystywać potencjał zespołu do najskuteczniejszego podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów?
Podstawy skutecznej komunikacji i perswazji niezmiennie pozostają kluczowym kompetencjami. Większość raportów pokazuje, że ich rola będzie rosła wraz z rozwojem technologii. Chodzi głównie o stricte ludzką umiejętność nadawania sensu przekazowi i interpretacji. Dzięki rozwojowi ekonomii behawioralnej i idącym za nią zrozumieniem, że człowiek działa irracjonalnie w większości obszarów, odkryliśmy zupełnie nowe przestrzenie do pracy i nauki. W ostatnich latach powstały narzędzia, tłumaczące różnice między deklaratywną intencją odbiorcy naszego komunikatu a jego realnym zachowaniem i podejmowaną decyzją. W oczywisty sposób neuromarketing rozwinął się najszybciej i najprężniej, ale pozostałe dziedziny już za nimi podążają. Kluczowa jest identyfikacja potrzeb odbiorcy, świadomość jaki impuls w jego umyśle może wywołać nasz przekaz i umiejętne dostosowanie zarówno w sensie treści, formy, jak i momentu, w którym to robimy. Głęboko wierzę także, że trudno jest wypracować kompetencję skutecznej komunikacji bez świadomości własnych tendencji i potrzeb, dlatego właśnie wędrówkę z nowoczesnym przekazem warto zacząć od autoanalizy.
- Poznasz podstawy behawioralne i neuronaukowe budowania efektywnej komunikacji
- Nauczysz się identyfikować poszczególne potrzeby odbiorcy, a następnie dostosować przekaz aby był najbardziej efektywny
- Zrozumiesz w jaki sposób rozwijać kompetencję komunikacji i perswazji długofalowo
- Poznasz najnowsze narzędzia, techniki i zasady komunikacji, które drastycznie zmienią skuteczność przekazu
-Mózg- źródło naszej energii – co wynika z jego ewolucji i potrzeb?
-Czym jest życiowa energia według najnowszych badań neuronaukowców? I czym różni się ta fizyczna od tej mentalnej?
-Siła różnorodności: Identyfikowanie uniwersalnych i indywidualnych potrzeb w zarządzaniu energią
-Energy hacking – mechanizmy pozwalające nam dłużej utrzymać naładowane baterie
-Narzędzia do pracy na swoim myśleniu i efektywniejszej współpracy z innymi
-Assessment własnego balansu życiowego – jak skutecznie utrzymać kontrolę nad własnym rozwojem
-Pułapki, w które wpędza nas nasz mózg – jak świadomie myśleć o swoim myśleniu by sprawniej, przyjemniej i skuteczniej działać
Jak zhakować własny mózg. Praktyczne wskazówki ze świata neuronauki
- Mechanizmy i techniki indywidualnego hakowania mózgu
- Neuroplastyczność i nawyki – główne mechanizmy
- Wszystkie sposoby, które pomagają naszemu mózgowi się uczyć
- Jak planować zmiany i wyznaczać cele, żeby były osiągalne?
- Kto tak naprawdę odpowiada za rozwój nowych umiejętności – Ty czy Twój mózg?
- Koktajl chemii mózgu wspomagający naukę
- Treningi umysłu – co działa, a co nie?