#Organizational Culture
#DEI
#Wellbeing
- Język: PL, EN
- Skąd podróżuje: Polska, Warszawa
Aleksandra
Karasińska
Dziennikarka. Aktywistka. Dyrektorka Fundacji RASP Dziennikarka promująca wspieranie roli kobiet w społeczeństwie i gospodarce. Prowadzi podcast Forbes Women Polska. Wykłada na SWPS Digital Media Campus.
Bio
Dziennikarka z dwudziestoletnim stażem w polskich i międzynarodowych mediach. Pracowała dla takich marek jak: Newsweek, Forbes Women, TVN24, Polsat, TRK Ukraine, CNN and CNN Radio, Radio Wolna Europa. Aleksandra Karasińska była założycielką i redaktorką naczelną magazynu Forbes Women Polska, serwisów newsweek.pl i forbes.pl. Od założenia stacji TVN24 w 2001 roku przez trzy lata odpowiadała w niej za produkcje zagraniczne. Była także współtwórczynią działu informacji. Odpowiadała również za programu Wydarzenia w największej polskiej telewizji komercyjnej, w Polsacie.
Ekspertka Digital University. Fascynująco opowiada o równości i różnorodności z perspektywy ekonomii i korzyści, które za nimi idą. Autorka wielu wywiadów i artykułów zajmujących się tematyką DEI. Wykłada dziennikarstwo na Digital Media Campus SWPS.
Prowadzi podcast Forbes Women w którym pokazuje osiągnięcia polskich oraz zagranicznych ekspertek z różnych dziedzin. Śledzi światowe trendy w gospodarce, technologii i zarządzaniu. Obecnie pełni funkcję dyrektorki Fundacji Ringier Axel Springer Polska. Jest aktywistką, współtworząc akcje profrekwencyjne skierowane do Polek. Od lat wspiera wiele organizacji działających na rzecz równouprawnienia kobiet w Polsce.
Abstrakty
Diversity, Equity, Inclusion. Porozmawiajmy o tym, czym te zasady są w miejscu pracy i dlaczego różnorodność, równe traktowanie i włączanie są ważne dla firm i pracowników.
Aleksandra opowiada na przykładach z całego świata, o tym, dlaczego kultura DEI daje pracownikom poczucie przynależności do zespołu, społeczności, czy całej firmy. Prezentuje wyniki badań (Deloitte, McKinsey, Harvard Business Review) które pokazują, że różnorodne zespoły, które działają w nowoczesnej kulturze pracy osiągają lepsze wyniki w kluczowych obszarach jak innowacyjność, produktywność czy zaangażowanie.
Różnorodność to nie tylko kobiety na stanowiskach liderskich, ale też zróżnicowanie wiekowe: w Niemczech, we Francji, czy w Anglii nie ma problemu z zatrudnianiem osób 50+. W Polsce to jest wciąż wyzwanie, szczególnie w odniesieniu do kobiet.
Aleksandra opowiada także o swoim osobistym doświadczeniu i nauczkach z pracy nad okładką i wywiadem prezentującym liderki biznesu ze społeczności LGBT+ w Polsce.
Jako dziennikarka polskich i zagranicznych mediów Aleksandra wie, jak wielkie znaczenie ma język. Zastanówmy się, jak mówić, żeby nie wykluczać. Dlaczego ważny jest inkluzywny język i co to oznacza dla firm i pracowników.