ZDN07110 copy

Maria Belka

Przedsiębiorczyni, konsultantka, ekspertka z zakresu rozwoju i skalowania biznesu. Współzałożycielka i prezeska pionierskiej inicjatywy doradczej Mentors4Starters. Założycielka Bit Evil SA (FinTech i Software Development). Członkini i dwukrotna kuratorka Global Shapers Warsaw Hub (World Economic Forum).

Kopia Bez tytułu (24)
Speaking topics

› O rynku pracy jutra 

› Nowe nawyki konsumenckie i strategie biznesowe 

› Cultura Organizacyjna – start up vs. Korporacje 

› Growth Hacking — more than marketing 

› Kompetencje przyszłości jako polisa na zmieniające się życie 

› Work-life integration – w jaki sposób pracując na etacie, jesteśmy dziś swoimi szefami  

Abstracts

Analitycy przewidują, że 65% zawodów, które będą wykonywać nasze dzieci jeszcze nie istnieje, a aż 80% z nich będzie opartych na współpracy z technologią. Rynek pracy czeka prawdziwa rewolucja. Dlatego już dziś działy HR stają przed ogromnym wyzwaniem przygotowania pracowników do bycia częścią tej zmiany. Jakie tytuły będą na naszych wizytówkach w przyszłości? Czym są kompetencje transferowalne i czy większą wartość będzie mieć specjalizacja czy też interdyscyplinarność? Prelekcja “O rynku pracy jutra” to skondensowana pigułka wiedzy, która pozwoli optymistycznie spojrzeć, zrozumieć i przygotować się na branże przyszłości. 

W speechu wyjaśnię, czym jest growth-hacking, skąd inspiracja do takich działań wśród firm oraz na jakich zasadach się opiera. Szybko okaże się, że większość firm, które znamy i które dzisiaj są tzw. jednorożcami, w przeszłości opierało swoje strategie wzrostu na nietypowych działaniach, które mocno wykraczały poza tradycyjny marketing. Przejdziemy przez narzędzia, które choć nie stanowią jednej gotowej recepty na pozyskiwanie użytkowników w dużych liczbach w szybkim czasie, to pozwalają stworzyć nieszablonowe wielopłaszcyznowe strategie, które znacznie pozwalają obniżyć koszt pozyskania użytkownika. Na sam koniec przyjrzymy się, jakie cechy mają dobre kampanie wiralowe i influencerskie, które także stanowią elementy growth-hackingu. Wystąpienie będzie stanowiło inspirację do szerszego myślenia o marketingu i poszukiwania nowych możliwości sprzedaży. 

Czym jest work-life integration? Czy możliwe jest kreowanie synergii między życiem prywatnym a zawodowym? Dla jednych brzmi to jak pułapka i multitasking, dla innych to wygoda i harmonia. Dla każdego jest czymś innym, dlatego warto zrozumieć ten koncept, ale również upewnić się, że cały zespół lub organizacja rozumieją go w ten sam sposób. Autonomia i mniej superwizji to odpowiedzialność oraz swoisty kontrakt z pracodawcą. Work-life integration wymaga świadomości, motywacji i identyfikowania się z zespołem. Czy na wszystkie z tych czynników mamy wpływ u naszych pracowników? Podczas tego wystąpienia opowiem, dlaczego w dobie pracy zdalnej musimy myśleć i pracować jak przedsiębiorcy. 

Czym są kompetencje przyszłości i jak odnajdywać siebie na mapie tych kompetencji, czyli moje zasoby w porównaniu do wymagań organizacji. Porozmawiamy o tym, które kompetencje dzielą i łączą pokolenia, a także jak generacje X, Y i Z mogą się wspierać swoimi wiodącymi zasobami. Zdefiniujemy swoje cele treningowe i omówimy metody zdobywania kompetencji przyszłości, będących naszą polisą na zmieniające się życie. 

Bio note

Maria Belka od ponad 8 lat związana jest ze społecznością startupową i stale poszerza swoją wiedzę z zakresu zarządzania, finansów i przedsiębiorczości. Specjalizuje się w zarządzaniu projektami, konceptualizacji modeli biznesowych, planowaniu strategicznym, walidacji oraz budowaniu relacji zewnętrznych. Zarządzała polskim oddziałem singapurskiego funduszu inwestycyjnego Prytek Holding Pte Ltd. Konsultantka. Uprzednio przewodnicząca Rady Nadzorczej i prezeska BIT EVIL SA, publicznej spółki technologicznej skupionej na branżach AdTech, Fintech oraz technologii Blockchain, CEO i współzałożycielka Fundacji Mentors4Starters – pionierskiej inicjatywy rozwijającej mentoring w Polsce. A także dwukrotna kuratorka warszawskiego hubu Global Shapers, inicjatywy Światowego Forum Ekonomicznego. Doktorantka z dziedziny Ekonomii i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Absolwentka Uniwersytetu w Genewie i Uniwersytetu of Birmingham. Zdobywała doświadczenie w sektorze publicznym, współpracując m.in. z Europejską Komisją Gospodarczą Organizacji Narodów Zjednoczonych, Parlamentem Europejskim, Narodowym Bankiem Kazachstanu oraz w sektorze prywatnym jako przedsiębiorca zajmujący się rozwojem start-upów technologicznych. W 2017 r. została wyróżniona na liście NEW EUROPE100 Challengers, tworzonej przez Res Publica, Google i Visegrad Fund oraz we współpracy z Financial Times. Alumna Leadership Academy for Poland i Blackbox Connect (BBC 24) – odbywającego się w Dolinie Krzemowej programu dla przedsiębiorców technologicznych – oraz Google Founders Academy.

Pozwól nam znaleźć najlepszego eksperta na Twoje wydarzenie

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial