Digital University

#Organizational Culture
#DEI
#Wellbeing

  • Język: PL, EN
  • Skąd podróżuje: Polska, Warszawa

Aleksandra
Karasińska

Dziennikarka. Aktywistka. Dyrektorka Fundacji RASP Dziennikarka promująca wspieranie roli kobiet w społeczeństwie i gospodarce. Prowadzi podcast Forbes Women Polska. Wykłada na SWPS Digital Media Campus. 

Bio

Dziennikarka z dwudziestoletnim stażem w polskich i międzynarodowych mediach. Pracowała dla takich marek jak: Newsweek, Forbes Women, TVN24, Polsat, TRK Ukraine, CNN and CNN Radio, Radio Wolna Europa. Aleksandra Karasińska była założycielką i redaktorką naczelną magazynu Forbes Women Polska, serwisów newsweek.pl i forbes.pl. Od założenia stacji TVN24 w 2001 roku przez trzy lata odpowiadała w niej za produkcje zagraniczne. Była także współtwórczynią działu informacji. Odpowiadała również za programu Wydarzenia w największej polskiej telewizji komercyjnej, w Polsacie. 

Ekspertka Digital University. Fascynująco opowiada o równości i różnorodności z perspektywy ekonomii i korzyści, które za nimi idą. Autorka wielu wywiadów i artykułów zajmujących się tematyką DEI. Wykłada dziennikarstwo na Digital Media Campus SWPS.  

Prowadzi podcast Forbes Women w którym pokazuje osiągnięcia polskich oraz zagranicznych ekspertek z różnych dziedzin. Śledzi światowe trendy w gospodarce, technologii i zarządzaniu. Obecnie pełni funkcję dyrektorki Fundacji Ringier Axel Springer Polska. Jest aktywistką, współtworząc akcje profrekwencyjne skierowane do Polek. Od lat wspiera wiele organizacji działających na rzecz równouprawnienia kobiet w Polsce. 

Abstrakty

Diversity, Equity, Inclusion. Porozmawiajmy o tym, czym te zasady są w miejscu pracy i dlaczego różnorodność, równe traktowanie i włączanie są ważne dla firm i pracowników. 

Aleksandra opowiada na przykładach z całego świata, o tym, dlaczego kultura DEI daje pracownikom poczucie przynależności do zespołu, społeczności, czy całej firmy. Prezentuje wyniki badań (Deloitte, McKinsey, Harvard Business Review) które pokazują, że różnorodne zespoły, które działają w nowoczesnej kulturze pracy osiągają lepsze wyniki w kluczowych obszarach jak innowacyjność, produktywność czy zaangażowanie. 

Różnorodność to nie tylko kobiety na stanowiskach liderskich, ale też zróżnicowanie wiekowe: w Niemczech, we Francji, czy w Anglii nie ma problemu z zatrudnianiem osób 50+. W Polsce to jest wciąż wyzwanie, szczególnie w odniesieniu do kobiet. 

Aleksandra opowiada także o swoim osobistym doświadczeniu i nauczkach z pracy nad okładką i wywiadem prezentującym liderki biznesu ze społeczności LGBT+ w Polsce. 

Jako dziennikarka polskich i zagranicznych mediów Aleksandra wie, jak wielkie znaczenie ma język. Zastanówmy się, jak mówić, żeby nie wykluczać. Dlaczego ważny jest inkluzywny język i co to oznacza dla firm i pracowników. 

Zamów speakera/kę

    Wybierz Eksperta/kę, która Cię interesuje?

    Czy interesuje Cię konkretny obszar? ( max 3)

    Wybierz z listy

    Oświadczam, że zapoznałem się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych przez DIGITAL UNIVERSITY sp. z o.o. w Warszawie i akceptuję jej treść. Dane podane za pośrednictwem formularza będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi, jeśli pytanie będzie odnosić się do naszych usług w odpowiedzi możemy przedstawić naszą ofertę. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne do nawiązania kontaktu.

    Supreet Singh Manchanda

    Dyrektor zarządzający Raiven Capital, globalnej firmy venture capital – hybrydowego funduszu z Kanady i Doliny Krzemowej. Mentor Global Impact Challenge na Singularity University oraz InCredibles w UE. Ekspert ds. transformacji cyfrowej.

    Jędrzej Iwaszkiewicz

    Współzałożyciel i Partner Zarządzający venture builder’a The Heart, odpowiedzialny za rozwój biznesu i partnerstwa strategiczne. Współpracuje z największymi międzynarodowymi firmami na różnych rynkach i w wielu branżach w regionie EMEA.

    Piotr Kaniewski

    Adwokat, ekspert w obszarze transakcji technologicznych,
    doradca w zakresie budowania zwinnych modeli kontraktowych i zakupowych oraz implementowania w organizacjach rozwiązań IT opartych o chmurę obliczeniową.

    Kamila Cichocka

    Dyrektor działu marketingu w polskim oddziale firmy Microsoft. Od 15 lat pracuje w branży technologicznej w międzynarodowych organizacjach. Posiada szerokie doświadczenie w obszarze marketingu strategicznego oraz budowy nowych skutecznych modeli biznesowych.

    Piotr Wojciechowski

    Prezes i założyciel FUZERS, współzałożyciel polskiego oddziału Service Design Network, akredytowany trener Service Design.

    Filip Werstler

    Trener prezentacji i wystąpień biznesowych. Prelegent występujący na konferencjach spod znaku TEDx. Mówca nagradzany na wielu konferencjach marketingowych.

    dr Macej Kawecki

    Powołany przez Komisję Europejską na funkcję
    Digital EU Ambassador. Prezes Instytutu Lema.
    Prorektor ds. Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie.

    dr hab. Dominik Batorski

    Współzałożyciel, członek zarządu oraz Chief Scientist firmy Sotrender, organizator meetupów Data Science Warsaw, kieruje Radą Programową konferencji Data Science Summit, wykładowca i naukowiec.

    Kate Hobler

    Mentorka, ekspertka transformacji zwinnej, akredytowana trenerka Scrum.org.

    Dariusz Jemielniak

    Ekspert w Zarządzaniu Projektami Otwartej Współpracy, Wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego i Harvard University. Jest także członkiem Fundacji Wikimedia oraz założycielem Insta.Ling.

    Grażyna Rzehak

    Ekspertka w obszarze Rozwoju Organizacji i Kultury Organizacyjnej, Doradczyni Strategiczna, CHRO/CPO, Liderka Biznesowa, Strateg HR.

    Rafał Mrówka

    Profesor SGH, ekspert w obszarze przywództwa w biznesie, kierownik programu MBA-SGH oraz Podyplomowych Studiów Public Relations i Strategicznego Komunikowania w Firmach w SGH.

    Edward Stanoch

    Ekspert w obszarze doradztwa strategicznego i HR, współzałożyciel nuChapter, certyfikowany konsultant Exponential Organizations i metody ExO Sprint.

    Marek Mazierski

    Prezes Zarządu PKP Energetyka Obsługa, menedżer o szerokim doświadczeniu w zarządzaniu operacyjnym w dużych spółkach infrastrukturalnych. Skuteczny lider zmian. W swojej pracy wdrażał projektyz zakresu digital transformation, change & people management, zmiany kultury organizacyjnej czy unifikacji i standaryzacji procesów.

    Jowita Michalska

    Założycielka i CEO Digital University, Ambasadorka
    Singularity University Warsaw Chapter