Agata Kołodziejczyk

Agata Kołodziejczyk

Dyrektor Projektów Naukowych w Astro Tech i Bioastronautyce, Ekspert w obszarze Neurobiologii, Astrobiologii, Przestrzeni Kosmicznej, Innowacji, Transformacji i Transhumanizmu, Współzałożyciel Analog Astronaut Training Center

Kopia Bez tytułu (24)
Speaking topics

Neurobiologia
Astrobiologia  

Abstracts

Rozumienie zasad działania mózgu to kluczowa wiedza do rozumienia siebie, własnych możliwości i ograniczeń oraz do rozumienia otaczającego nas świata. Augmentacje mózgu poprzez integrację ze sztucznymi sieciami neuronowymi, stymulację nowymi bodźcami, iluzjami i emocjami stanowią zarówno zagrożenia jak i postęp dla cywilizacji ludzkiej.  

Potrzebujemy nowego stylu życia wykraczającego poza planetę Ziemię. Potrzebujemy nowych lekcji, nowych technologii i nowych horyzontów daleko poza perspektywy globalne! Te nowe potrzeby niosą zdrowe, ekologiczne życie, rekonstruują zdrowy klimat i wprowadzają równowagę w ekosystemy natury. Astrobiologia niesie życie wszędzie tam, gdzie zechcemy: na pustynie, pod wodę i w kosmos.  

Bio note

Dr Agata Kołodziejczyk specjalizuje się w neurobiologii, astrobiologii i innowacjach. W ramach pracy naukowej interesuje ją m.in. wpływ światła gwiazd na organizmy żywe.  Jest odpowiedzialna za stworzenie prototypu oświetlenia synchronizującego zegary biologiczne w przestrzeniach izolowanych od światła słonecznego. Ukończyła studia na Wydziale Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, a doktorat na Uniwersytecie w Sztokholmie. Do jej licznych sukcesów należy odkrycie wewnętrznej powieki owadów. Jako pierwsza Polka dostała się do Advanced Concepts Team Europejskiej Agencji Kosmicznej, gdzie jako ekspertka w dziedzinie biomimetyki opracowała rewolucyjne rozwiązanie dla wielomodułowych teleskopów orbitalnych polegające na zmniejszeniu ich ciężaru oraz kosztów wyniesienia nad ziemię. Szczególnie zasłużyła się dla kraju, współtworząc pierwsze analogowe bazy kosmiczne, gdzie przeprowadza się symulacje misji pozaziemskich. Obecnie wraz z partnerem zarządza własną firmą Astro Tech and Bioastronautics Research. Działaczka społeczna i popularyzatorka nauki. Pasję naukową realizuje także w ramach zajęć dla młodzieży i nauczycieli oraz pisania artykułów na temat astronomii. Jest członkinią stowarzyszenia Astronomia Nova, Polskiego Towarzystwa Rakietowego, Fundacji for Science, World Research Centre oraz prywatnej agencji kosmicznej Valles Marineris. Dr Kołodziejczyk ma na swoim koncie kilka ważnych nagród. Uhonorowano ją m.in. Nagrodą imienia Artura Rojszczaka (2013), przyznawaną osobom wyróżniającym się ponadprzeciętną pasją naukową i przekraczaniem granic w swojej dziedzinie. Otrzymała również złoty Medal Fromborski (2018) oraz nominację do tytułu Superbohaterki „Wysokich Obcasów” 2017, nadawanego najbardziej wpływowym kobietom w Polsce. Za swój najważniejszy cel uważa nie tylko badanie kosmosu oraz łączenie biologii z astronomią, ale również inspirowanie ludzi. Prywatnie jest matką czwórki dzieci. 

Video: 

Pozwól nam znaleźć najlepszego eksperta na Twoje wydarzenie

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial