Digital University

#Human & Tech Trends
#Leadership & Motivation

  • Język: PL, EN
  • Skąd podróżuje: Polska, Kraków

Agata
Kołodziejczyk

Dyrektor Projektów Naukowych w Astro Tech i Bioastronautyce, Ekspert w obszarze Neurobiologii, Astrobiologii, Przestrzeni Kosmicznej, Innowacji, Transformacji i Transhumanizmu, Współzałożyciel Analog Astronaut Training Center 

Bio

Dr Agata Kołodziejczyk specjalizuje się w neurobiologii, astrobiologii i innowacjach. W ramach pracy naukowej interesuje ją m.in. wpływ światła gwiazd na organizmy żywe.  Jest odpowiedzialna za stworzenie prototypu oświetlenia synchronizującego zegary biologiczne w przestrzeniach izolowanych od światła słonecznego. Ukończyła studia na Wydziale Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, a doktorat na Uniwersytecie w Sztokholmie. Do jej licznych sukcesów należy odkrycie wewnętrznej powieki owadów. Jako pierwsza Polka dostała się do Advanced Concepts Team Europejskiej Agencji Kosmicznej, gdzie jako ekspertka w dziedzinie biomimetyki opracowała rewolucyjne rozwiązanie dla wielomodułowych teleskopów orbitalnych polegające na zmniejszeniu ich ciężaru oraz kosztów wyniesienia nad ziemię. Szczególnie zasłużyła się dla kraju, współtworząc pierwsze analogowe bazy kosmiczne, gdzie przeprowadza się symulacje misji pozaziemskich. Obecnie wraz z partnerem zarządza własną firmą Astro Tech and Bioastronautics Research. Działaczka społeczna i popularyzatorka nauki. Pasję naukową realizuje także w ramach zajęć dla młodzieży i nauczycieli oraz pisania artykułów na temat astronomii. Jest członkinią stowarzyszenia Astronomia Nova, Polskiego Towarzystwa Rakietowego, Fundacji for Science, World Research Centre oraz prywatnej agencji kosmicznej Valles Marineris. Dr Kołodziejczyk ma na swoim koncie kilka ważnych nagród. Uhonorowano ją m.in. Nagrodą imienia Artura Rojszczaka (2013), przyznawaną osobom wyróżniającym się ponadprzeciętną pasją naukową i przekraczaniem granic w swojej dziedzinie. Otrzymała również złoty Medal Fromborski (2018) oraz nominację do tytułu Superbohaterki „Wysokich Obcasów” 2017, nadawanego najbardziej wpływowym kobietom w Polsce. Za swój najważniejszy cel uważa nie tylko badanie kosmosu oraz łączenie biologii z astronomią, ale również inspirowanie ludzi. Prywatnie jest matką czwórki dzieci. 

Abstrakty

Rozumienie zasad działania mózgu to kluczowa wiedza do rozumienia siebie, własnych możliwości i ograniczeń oraz do rozumienia otaczającego nas świata. Augmentacje mózgu poprzez integrację ze sztucznymi sieciami neuronowymi, stymulację nowymi bodźcami, iluzjami i emocjami stanowią zarówno zagrożenia jak i postęp dla cywilizacji ludzkiej.  

Potrzebujemy nowego stylu życia wykraczającego poza planetę Ziemię. Potrzebujemy nowych lekcji, nowych technologii i nowych horyzontów daleko poza perspektywy globalne! Te nowe potrzeby niosą zdrowe, ekologiczne życie, rekonstruują zdrowy klimat i wprowadzają równowagę w ekosystemy natury. Astrobiologia niesie życie wszędzie tam, gdzie zechcemy: na pustynie, pod wodę i w kosmos.  

Komercjalizacja sektora kosmicznego niesie za sobą szybki postęp technologiczny, ale również narzuca samorozwój. Opowiem o naborach na astronautów, co jest obecnie wymagane i jak można się do wymagań przygotować. Informacje czerpię z własnego doświadczenia jako aplikantki w tegorocznym naborze Europejskiej Agencji Kosmicznej. Wspólnie wykonamy kilka ciekawych testów. Może zainspiruje to do nowego hobby?

Opowiem o turystyce kosmicznej i trendach transhumanistycznych, czyli o nieśmiertelności, bezbolesności, hibernacji, o życiu poza Ziemią – wszystko na podstawie własnych projektów naukowo-badawczych. Jako założycielka Centrum Szkolenia Analogowych Astronautów  przedstawię proste ale skuteczne metody, jak stawać się lepszą wersją samego siebie. Bez względu na wiek, czas i stan, mamy kosmiczne możliwości, zwłaszcza w tych ciekawych czasach.

Zamów speakera/kę

    Wybierz Eksperta/kę, która Cię interesuje?

    Czy interesuje Cię konkretny obszar? ( max 3)

    Wybierz z listy

    Oświadczam, że zapoznałem się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych przez DIGITAL UNIVERSITY sp. z o.o. w Warszawie i akceptuję jej treść. Dane podane za pośrednictwem formularza będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi, jeśli pytanie będzie odnosić się do naszych usług w odpowiedzi możemy przedstawić naszą ofertę. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne do nawiązania kontaktu.

    Pobierz broszurę z ofertą na Święta 2024!

    dr hab. Dominik Batorski

    Współzałożyciel, członek zarządu oraz Chief Scientist firmy Sotrender, organizator meetupów Data Science Warsaw, kieruje Radą Programową konferencji Data Science Summit, wykładowca i naukowiec.

    Marek Mazierski

    Prezes Zarządu PKP Energetyka Obsługa, menedżer o szerokim doświadczeniu w zarządzaniu operacyjnym w dużych spółkach infrastrukturalnych. Skuteczny lider zmian. W swojej pracy wdrażał projektyz zakresu digital transformation, change & people management, zmiany kultury organizacyjnej czy unifikacji i standaryzacji procesów.

    Edward Stanoch

    Ekspert w obszarze doradztwa strategicznego i HR, współzałożyciel nuChapter, certyfikowany konsultant Exponential Organizations i metody ExO Sprint.

    Rafał Mrówka

    Profesor SGH, ekspert w obszarze przywództwa w biznesie, kierownik programu MBA-SGH oraz Podyplomowych Studiów Public Relations i Strategicznego Komunikowania w Firmach w SGH.

    Grażyna Rzehak

    Ekspertka w obszarze Rozwoju Organizacji i Kultury Organizacyjnej, Doradczyni Strategiczna, CHRO/CPO, Liderka Biznesowa, Strateg HR.

    Dariusz Jemielniak

    Ekspert w Zarządzaniu Projektami Otwartej Współpracy, Wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego i Harvard University. Jest także członkiem Fundacji Wikimedia oraz założycielem Insta.Ling.

    Kate Hobler

    Mentorka, ekspertka transformacji zwinnej, akredytowana trenerka Scrum.org.

    dr Macej Kawecki

    Powołany przez Komisję Europejską na funkcję
    Digital EU Ambassador. Prezes Instytutu Lema.
    Prorektor ds. Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie.

    Pobierz broszurę

    Filip Werstler

    Trener prezentacji i wystąpień biznesowych. Prelegent występujący na konferencjach spod znaku TEDx. Mówca nagradzany na wielu konferencjach marketingowych.

    Piotr Wojciechowski

    Prezes i założyciel FUZERS, współzałożyciel polskiego oddziału Service Design Network, akredytowany trener Service Design.

    Kamila Cichocka

    Dyrektor działu marketingu w polskim oddziale firmy Microsoft. Od 15 lat pracuje w branży technologicznej w międzynarodowych organizacjach. Posiada szerokie doświadczenie w obszarze marketingu strategicznego oraz budowy nowych skutecznych modeli biznesowych.

    Piotr Kaniewski

    Adwokat, ekspert w obszarze transakcji technologicznych,
    doradca w zakresie budowania zwinnych modeli kontraktowych i zakupowych oraz implementowania w organizacjach rozwiązań IT opartych o chmurę obliczeniową.

    Jędrzej Iwaszkiewicz

    Współzałożyciel i Partner Zarządzający venture builder’a The Heart, odpowiedzialny za rozwój biznesu i partnerstwa strategiczne. Współpracuje z największymi międzynarodowymi firmami na różnych rynkach i w wielu branżach w regionie EMEA.

    Supreet Singh Manchanda

    Dyrektor zarządzający Raiven Capital, globalnej firmy venture capital – hybrydowego funduszu z Kanady i Doliny Krzemowej. Mentor Global Impact Challenge na Singularity University oraz InCredibles w UE. Ekspert ds. transformacji cyfrowej.

    Jowita Michalska

    Założycielka i CEO Digital University, Ambasadorka
    Singularity University Warsaw Chapter