Digital University

#Human & Tech Trends
#Transhumanizm
#AI

  • Język: EN
  • Skąd podróżuje: Hungary

György
Lévay

Kierownik ds. Badań w Infinite Biomedical Technologies, Inżynier Biomedyczny

Bio

György Lévay w 2010 roku przeszedł wyniszczające zapalenie opon mózgowych, które zmusiło lekarzy do amputacji obu jego rąk i stóp. Rok po otrzymaniu swojej pierwszej protezy kończyny górnej zdał sobie sprawę, że istnieje znacząca różnica między tym, do czego te urządzenia mają być zdolne, a tym do czego naprawdę są zdolne. Już na studiach inżynierskich zmienił swoje zainteresowania na systemy sterowania protezami kończyn górnych, a po otrzymaniu stypendium Fulbrighta ukończył studia magisterskie z inżynierii biomedycznej na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa w Stanach Zjednoczonych. Skupił się tam na rozpoznawaniu schematów ich działania, metodzie uczenia maszynowego wykorzystywanej do intuicyjnego sterowania wielostawowymi protezami kończyn. 

Obecnie pracuje jako kierownik ds. badań w Infinite Biomedical Technologies LLC., amerykańskiej firmie produkującej urządzenia medyczne, która koncentruje się na rozwoju najnowocześniejszych technologii protetycznych kończyny górnej. Jest również założycielem własnej firmy na Węgrzech, zajmującej się rozwojem urządzeń wspomagających i rehabilitacyjnych. 

Abstrakty

Po przebyciu wyniszczającej infekcji zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, która doprowadziła do amputacji wszystkich jego kończyn, György Lévay poświęcił swoje życie rozwojowi urządzeń medycznych stosowanych w rehabilitacji i pomocy osobom niepełnosprawnym w codziennym życiu. Jego głównym celem stało się sterowanie protezą kończyny górnej, której skrajnych ograniczeń sam doświadczył po otrzymaniu protezy ramienia. Swoją podróż rozpoczął na Węgrzech, gdzie studiował robotykę i teorię sterowania. Następnie złożył podanie o stypendium Fulbrighta, które skierowało go na Uniwersytet Johnsa Hopkinsa. Tam ukończył studia magisterskie, koncentrując się na metodach opartych na uczeniu maszynowym w sterowaniu  protezami kończyn górnych. Jego badania były i nadal oparte na przekonaniu, że im większy dostęp i kontrola użytkowników nad swoimi protezami, tym bardziej staną się one częścią ich ciała i życia. W tej rozmowie György przemierza wraz ze słuchaczami swoją ścieżkę życiową, pokazując, w jaki sposób jego osobiste doświadczenia wpłynęły na jego decyzje zawodowe oraz jak wydarzenie, które może wydawać się tragiczne, może doprowadzić do nowego poczucia celu i spełnienia, ukazując jednocześnie łatwe do zrozumienia wyjaśnienie, w jaki sposób uczenie maszynowe może zostać wykorzystane do przełożenia naszej woli ruchu na działanie.

Sztuczna inteligencja, czyli uczenie maszynowe, przeniknęła nasze codzienne życie w ciągu zaledwie kilku lat. Chociaż polegamy na tej technologii, która upewnia się, czy robimy zdjęcia naszemu kotu czy naszemu lunchowi, rozpoznajaje nasz głos, nawet jeśli boli nas gardło, lub sugeruje kanał na Instagramie, który najlepiej pasuje do naszej osobowości, zwykle nie zastanawiamy się nad tym, czego potrzeba, aby algorytm oparty na podstawowych zasadach matematycznych tak dobrze naspoznał”. W tej prelekcji uczestnicy otrzymają bardziej szczegółowe wyjaśnienie, jak nauczyć algorytm uczenia maszynowego rozpoznawania naszych potrzeb na poziomie osobistym poprzez ekscytującą aplikację biomedyczną. György, inżynier biomedyczny i osoba po amputacji kończyny górnej, specjalizuje się w zaawansowanych systemach kontroli urządzeń protetycznych, a podczas wykładu wyjaśni, jak i dlaczego działają te algorytmy. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć, jak aplikacja AI może pobierać zaszumione sygnały elektryczne z ludzkiego ciała i przekształcać je w sygnały sterujące protezą kończyny górnej. 

Zamów speakera/kę

    Wybierz Eksperta/kę, która Cię interesuje?

    Czy interesuje Cię konkretny obszar? ( max 3)

    Wybierz z listy

    Oświadczam, że zapoznałem się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych przez DIGITAL UNIVERSITY sp. z o.o. w Warszawie i akceptuję jej treść. Dane podane za pośrednictwem formularza będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi, jeśli pytanie będzie odnosić się do naszych usług w odpowiedzi możemy przedstawić naszą ofertę. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne do nawiązania kontaktu.

    Supreet Singh Manchanda

    Dyrektor zarządzający Raiven Capital, globalnej firmy venture capital – hybrydowego funduszu z Kanady i Doliny Krzemowej. Mentor Global Impact Challenge na Singularity University oraz InCredibles w UE. Ekspert ds. transformacji cyfrowej.

    Jędrzej Iwaszkiewicz

    Współzałożyciel i Partner Zarządzający venture builder’a The Heart, odpowiedzialny za rozwój biznesu i partnerstwa strategiczne. Współpracuje z największymi międzynarodowymi firmami na różnych rynkach i w wielu branżach w regionie EMEA.

    Piotr Kaniewski

    Adwokat, ekspert w obszarze transakcji technologicznych,
    doradca w zakresie budowania zwinnych modeli kontraktowych i zakupowych oraz implementowania w organizacjach rozwiązań IT opartych o chmurę obliczeniową.

    Kamila Cichocka

    Dyrektor działu marketingu w polskim oddziale firmy Microsoft. Od 15 lat pracuje w branży technologicznej w międzynarodowych organizacjach. Posiada szerokie doświadczenie w obszarze marketingu strategicznego oraz budowy nowych skutecznych modeli biznesowych.

    Piotr Wojciechowski

    Prezes i założyciel FUZERS, współzałożyciel polskiego oddziału Service Design Network, akredytowany trener Service Design.

    Filip Werstler

    Trener prezentacji i wystąpień biznesowych. Prelegent występujący na konferencjach spod znaku TEDx. Mówca nagradzany na wielu konferencjach marketingowych.

    dr Macej Kawecki

    Powołany przez Komisję Europejską na funkcję
    Digital EU Ambassador. Prezes Instytutu Lema.
    Prorektor ds. Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie.

    dr hab. Dominik Batorski

    Współzałożyciel, członek zarządu oraz Chief Scientist firmy Sotrender, organizator meetupów Data Science Warsaw, kieruje Radą Programową konferencji Data Science Summit, wykładowca i naukowiec.

    Kate Hobler

    Mentorka, ekspertka transformacji zwinnej, akredytowana trenerka Scrum.org.

    Dariusz Jemielniak

    Ekspert w Zarządzaniu Projektami Otwartej Współpracy, Wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego i Harvard University. Jest także członkiem Fundacji Wikimedia oraz założycielem Insta.Ling.

    Grażyna Rzehak

    Ekspertka w obszarze Rozwoju Organizacji i Kultury Organizacyjnej, Doradczyni Strategiczna, CHRO/CPO, Liderka Biznesowa, Strateg HR.

    Rafał Mrówka

    Profesor SGH, ekspert w obszarze przywództwa w biznesie, kierownik programu MBA-SGH oraz Podyplomowych Studiów Public Relations i Strategicznego Komunikowania w Firmach w SGH.

    Edward Stanoch

    Ekspert w obszarze doradztwa strategicznego i HR, współzałożyciel nuChapter, certyfikowany konsultant Exponential Organizations i metody ExO Sprint.

    Marek Mazierski

    Prezes Zarządu PKP Energetyka Obsługa, menedżer o szerokim doświadczeniu w zarządzaniu operacyjnym w dużych spółkach infrastrukturalnych. Skuteczny lider zmian. W swojej pracy wdrażał projektyz zakresu digital transformation, change & people management, zmiany kultury organizacyjnej czy unifikacji i standaryzacji procesów.

    Jowita Michalska

    Założycielka i CEO Digital University, Ambasadorka
    Singularity University Warsaw Chapter