Aleksandra Trojanowska 

 

  • -Green transition and ESG expert / Ekspertka ds. zielonej transformacji i ESG
  • Founder & Managing Director of Algorable
  • Author of “No decarbonization without digitalization” Report and “Women leaders in green transitioninitiative/  Autorka raportu “Nie ma dekarbonizacji bez digitalizacji” oraz twórczyni inicjatywy “Liderki Zielonej Transformacji”
Kopia Bez tytułu (24)
Tematy wykładów
  • Dekarbonizuj się albo zgiń. Dlaczego zielona transformacja przestała być nice-to-have, a stała się must-have
  • Tornado regulacyjne. Jak odnaleźć się w dyrektywach ESG i jakie obowiązki one wnoszą?
  • Digitalizacja, dekarbonizacja i kooperacja – czyli jak globalne metratrendy wpływają na branżę przemysłową i energetyczną oraz jak się na nie przygotować?
  • Dekarbonizacja – ewolucja czy rewolucja? Jak zidentyfikować dźwignie dekarbonizacji w swojej firmie i zaprojektować strategię zielonej transformacji?
Abstrakty

Wystąpienie wprowadza uczestników w otoczenie regulacyjne, które wymusza na firmach realne działania w zakresie ograniczania emisji, zmiany modelów biznesowych i poszanowania społeczności lokalnych. Podczas wystąpienia opisane zostaną działania i strategie ESG innych wiodących firm z rynku, również z sektora działalności Klienta. Opisane zostanie globalne podejście do zielonej transformacji w różnych częściach globu (UE, USA, Chiny). Przedstawione zostaną konsekwencje zachowania status quo oraz korzyści z tytułu wejścia na ścieżkę zielonej transformacji.

 

Podczas prezentacji omówione zostaną kluczowe dyrektywy z zakresu ESG, które weszły w życie. Przedstawione zostaną obowiązki, które firmy powinny spełnić oraz konsekwencje ich niespełnienia. Omówione zostanie, dlaczego ESG decyduje obecnie o przewadze konkurencyjnej firm. Zaprezentowane zostaną case studies innych przedsiębiorstw, które dostosowują modele biznesowe do nowych wytycznych klimatycznych.

 

Podczas prezentacji zostaną przedstawione kluczowe trendy kształtujące branżę przemysłową, jak i energetyczną na świecie. Te metatrendy to: digitalizacja, dekarbonizacja i kooperacja. Opisane zostaną success stories transformacji tradycyjnych firm przemysłowych. Czy to już koniec “przemysłu ciężkiego” jaki znamy? Jak zmienić tradycyjny model biznesowy firmy?

 

Podczas prezentacji omówione zostanie, jak podejść do opracowania strategii dekarbonizacji – od czego zacząć, jakie analizy przeprowadzić, jak zidentyfikować kluczowe projekty dekarbonizacyjne i jak zamienić Power Pointa w rzeczywistość.

Bio note

Menadżerka z ponad 13 letnim doświadczeniem w branży paliwowo-energetycznej. Powołała i prowadziła Program Digitalizacji dla największego koncernu energetycznego w CEE, Grupy ORLEN. Obecnie Dyrektor Zarządzająca spółki technologiczno-doradczej Algorable. 
Specjalizuje się w prowadzeniu projektów z obszaru transformacji biznesowej i cyfrowej. Pasjonuje się zagadnieniami transformacji energetycznej, zrównoważonym rozwojem i digitalizacją. 
Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej oraz programów menadżerskich z obszaru technologii cyfrowych i zarządzania na uniwersytetach Stanford, Kellogg, INSEAD i MIT Sloan School of Management. Prelegentka międzynarodowych konferencji branżowych na temat ESG oraz digitalizacji przemysłu. Pomysłodawczyni i współautorka raportu „Nie ma dekarbonizacji bez digitalizacji”. Twórczyni inicjatywy pro bono na rzecz zwiększenia obecności kobiet w przemyśle i energetyce pt. “Liderki Zielonej Transformacji”.

Linki

 

– Podcast PKN ORLEN “Napędzamy Przyszłość”:  

https://youtu.be/Lxw08drmVAI 


– Accenture Review TV:  

https://www.youtube.com/watch?v=_r3gEIa2Bso 


– Konferencja z tytułu publikacji raportu “Nie ma dekarbonizacji bez digitalizacji”:  

https://www.youtube.com/watch?v=x-cGtWb1598 


– Wywiad dla Forbes:  

https://www.forbes.pl/kongres-polskiego-kapitalu/2021/wywiady/aleksandra-trojanowska-inwestycje-orlenu-na-morzu-i-ladzie-beda-powiazane-z/lrchrm7 

 

– Konferencja Capital Market Days 2022: Technologiczny wyścig i jak w nim zwyciężyć?:  

https://www.youtube.com/watch?v=F8ite-3WpB4 


– Relacja z Forum Ekonomicznego w Karpaczu:  

https://cyberdefence24.pl/cyberbezpieczenstwo/wiecej-kobiet-w-branzy-cyberbezpieczenstwa-czy-to-mozliwe 


– Wypowiedź dla My Company:  

https://mycompanypolska.pl/artykul/odpowiedzialni-cyfrowo/10690 


– Relacja z Konferencji na Giełdzie Papierów Wartościowych: https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/cyfryzacja-i-zrodla-przewag-w-biznesie/vk57p6w 

Pozwól nam znaleźć najlepszego eksperta na Twoje wydarzenie

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial