Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Zastosowanie AI w praktyce: sektor medyczny i finansowy

Produkty i usługi oparte na technologii informacyjno-komunikacyjnej sprawiły, że w ciągu zaledwie kilku lat znalazły się one w niemal każdym aspekcie naszego życia osobistego i zawodowego. W miarę jak rozwiązania AI będą się pojawiać, tempo zmian będzie nadal przyspieszać. Przy tak szybkim postępie trudno jest przyjąć jakiekolwiek założenia dotyczące przyszłości AI. Zamiast jednak skupiać się na nieznanym, możemy zbadać, co wiemy o sztucznej inteligencji, jej obecnych zastosowaniach i potencjalnych przyszłych skutkach.

Kilka przykładów wpływu Sztucznej Inteligencji na opiekę zdrowotną

Biorąc pod uwagę fundamentalne znaczenie zdrowia w naszym życiu, nie powinno być zaskoczeniem, że obserwujemy masowy wzrost stosowania AI w opiece zdrowotnej i medycynie. Od bezpieczeństwa cybernetycznego poczynając, przez rejestry pacjentów po operacje wspomagane AI. Oto kilka przykładów:

Jedno z badań pokazało, że wirtualni asystenci korzystający z naturalnych systemów AI oszczędzają od 17 do 20 procent czasu lekarzy i pielęgniarek, ograniczając niepotrzebne wizyty i koszty pracy.

Nowe metody AI są wykorzystywane w celu wykrycia luk w opiece nad pacjentem, chroniąc przed niedopatrzeniami w zakresie planowania i leczenia. Pomaga to szpitalom poprawiać opiekę i potencjalnie zapobiegać procesom sądowym dotyczącym niewłaściwych praktyk. Szacuje się, że wykorzystanie Sztucznej Inteligencji w celu usprawnienia ogólnej organizacji pracy administracyjnej w szpitalach może przynieść roczne oszczędności w wysokości 18 miliardów USD.

Praktyki diagnostyczne również korzystają z AI

Co umożliwia szybką i dokładną analizę próbek. W badaniach farmaceutycznych z kolei AI jest wykorzystywana by znacznie przyspieszyć proces odkrywania nowych leków.

Począwszy od pomocy dla pracowników służby zdrowia w bardziej wydajnej pracy, poprzez poprawę diagnostyki i odkrywanie nowych leków. AI na pewno zrewolucjonizuje branżę, która w 2017 roku stała się największym pracodawcą w USA.

Jakie są niektóre przykłady wpływu AI na usługi finansowe?

Mocne strony AI doskonale sprawdzą się w obliczu wyzwań stojących przed firmami świadczącymi usługi finansowe na całym świecie. W ostatnich latach AI wzbudziła wiele emocji i uwagi ze względu na jej ogromny potencjał dodawania wartości do wszystkich rodzajów transakcji usług finansowych. Banki i firmy inwestycyjne badają potęgę Sztucznej Inteligencji w celu poprawy doświadczeń klientów, automatyzacji uciążliwych zadań, cięcia kosztów i pomocy w odkrywaniu nowych możliwości rozwoju.

Big Data

Na przykład, zdolność AI do wykrywania i analizowania wzorców w Big Data sprawia, że jest to potężne narzędzie do zarządzania majątkiem i inwestycjami. Jednym z kluczowych przykładów jest tu usługa „roboadvisor’ów”, którzy zajmują się wieloma aspektami zarządzania portfelem finansowym dla klientów.

A osoby, które chcą lepiej troszczyć się o bezpieczeństwo osobistych kont bankowych i aktywów, mogą spodziewać się w przyszłości bardziej wyrafinowanej ochrony przed oszustwami dzięki wykorzystaniu AI. Natomiast dla tych z nas, którzy do tej pory znosili uciążliwe i nieprzydatne wsparcie telefoniczne ze strony naszych banków, AI też niesie nadzieję. Już niedługo możemy spodziewać się postępów w obsłudze botów, które na pewno będą bardziej skuteczne w rozwiązywaniu problemów i zapewnianiu szybkich reakcji

Inline
Inline