Digital University

Sylwia Górska

#Organizational Culture
#Lifelong Learning
#Leadership & Motivation
#D & I
#Wellbeing

  • Język: PL, EN
  • Skąd podróżuje: Sweden/Austria

Sylwia
Górska

Dyrektor HR i członek zarządu w IKEA Austria. Wcześniej dyrektor ds. globalnego uczenia się i budowania kompetencji. Doświadczony menedżer kierujący globalnymi zespołami w firmach międzynarodowych. Ambasador Lifelong Learning tj uczenia się przez całe życie. Mentor w wielu organizacjach wspierających rozwój talentów (np. Vital Voices i Female Factor). 

Bio

Ekspert HR z silną wiedzą biznesową i pasją do ludzi. Jej misją jest inspirowanie ludzi do uwalniania swojego potencjału, umożliwiając im dodawanie wartości i rozwój zarówno zawodowy, jak i osobisty. Głęboko wierzy w moc uczenia się przez całe życie (Lifelong Learning). 

Jest absolwentką The Leys School w Cambridge w Wielkiej Brytanii, ukończyła ekonomię (BA Hons) na Uniwersytecie w Birmingham w Wielkiej Brytanii oraz Prawo i Administrację (MA) na Uniwersytecie Warszawskim w Polsce. Przez całą swoją karierę konsekwentnie patrzyła na ramy prawne i dane finansowe z perspektywy zorientowanej na człowieka, co doprowadziło ją do HR. Wierzy w budowanie silnych organizacji poprzez i z udziałem ludzi. 

Zgromadziła bogate doświadczenie zawodowe w różnych branżach, w tym farmaceutycznej, produkcyjnej i konsultingowej. Pełniąc funkcję dyrektora ds. komunikacji i dyrektora HR w wielu międzynarodowych organizacjach. Z powodzeniem kierowała globalnymi zespołami, wspierając rozwój i innowacje. 

Uważa siebie jako Obywatelkę Globalną. Mieszkała i pracowała w wielu krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Polsce, Szwecji i Austrii. Przez całą swoje zawodowe życie, zarządzała różnorodnymi, globalnymi zespołami, uwzględniając różnorodność kulturową i współpracę. 

Od ponad dwóch dekad, poświęca się mentoringowi studentów, młodych przedsiębiorców i menedżerów w różnych programach mentorskich, w tym Vital Voices i Female Factor. 

Prywatnie jest matką dwójki wspaniałych nastolatków. Lubi angażować się w inspirujące rozmowy, zagłębiać się w dobrej książce a w lecie oglądać filmy w kinach plenerowych. Uwielbia długie spacery ze swoimi dwoma psami, najchętniej w lesie lub wzdłuż plaży. 

Sylwia Górka - Abstrakty:

Szwecja to światowy lider (WEF) w kwestii wellbeingu. Kultura jakosci zycia osobistego i zawodowego jest w DNA Szwedów. Podczas spotkania przyjrzymy się jak to robią Szwedzi i czego możemy się od nich nauczyć? porozmawiamy o tym jak dbać o swój dobrostan w jak wprowadzić dobre nawyki, które nam służą w domu i w pracy. Spotkanie ma charakter motywacyjno-praktyczny Porozmawiamy o tym jak dbać o swój dobrostan i jak wprowadzić dobre nawyki, które nam służą w domu i w pracy. I jak to zrobić Indywidualnie i w zespole.  

Dzisiejszy świat stawia przed nami co raz to nowe wyzwania a innowacja towarzyszy nam na co dzień. Idzie za tym potrzeba ciągłego rozwijania się i konieczność poznawania nowych tematów. Presja rozwoju jest co raz większa, więc jak rozwijać się w sposób ciągły i świadomy, mając przy tym poczucie satysfakcji? Czy faktycznie rozwój to konieczność czy droga do osiągnięcia spełnienia i szczęścia?  

Podczas spotkania odpowiemy sobie na pytanIe dlaczego rozwój jest teraz tak kluczowy i na jakie kompetencje powinniśmy zwrócić uwagę, ale przede wszystkim zobaczymy jak w sposób prosty i praktyczny wprowadzić nawyk ciągłego i świadomego rozwój i jakie korzyści z tego płyną dla nas i dla innych. 

W dzisiejszym połączonym świecie kierowanie zróżnicowanymi kulturowo zespołami stało się kamieniem węgielnym skutecznego przywództwa. Ta myśl przewodnia zagłębi się w złożoność zarządzania różnicami kulturowymi i pokoleniowymi w miejscu pracy, badając zarówno wyzwania, jak i korzyści, jakie ze sobą niosą.  

Różnorodność kulturowa wnosi bogactwo perspektyw, doświadczeń i talentów, wspierając innowacyjność, kreatywność i zwiększając możliwości rozwiązywania problemów. Wiąże się to jednak również z unikalnymi wyzwaniami, takimi jak bariery komunikacyjne, różne style pracy i potencjalne nieporozumienia.  

 Najważniejszymi punktami tego wystąpienia będą praktyczne strategie radzenia sobie z tymi wyzwaniami i wykorzystywania mocnych stron różnorodności kulturowej i pokoleniowej w zespołach. Czerpiąc z rzeczywistych przykładów i popartych badaniami spostrzeżeń, uczestnicy zdobędą cenne informacje na temat wspierania środowisk integracyjnych, promowania zrozumienia międzykulturowego i maksymalizacji potencjału różnorodnych zespołów.  

Przyjmując różnorodność kulturową i wykorzystując ją jako mocną stronę, liderzy mogą budować spójne, wysokowydajne zespoły zdolne do sprostania złożonym wyzwaniom dzisiejszego zglobalizowanego rynku. Ta prelekcja wyposaży uczestników w narzędzia i spostrzeżenia potrzebne do przewodzenia z kompetencjami kulturowymi i napędzania sukcesu organizacyjnego w coraz bardziej zróżnicowanym świecie.  

Zamów speakera/kę

    Wybierz Eksperta/kę, która Cię interesuje?

    Czy interesuje Cię konkretny obszar? ( max 3)

    Wybierz z listy

    Oświadczam, że zapoznałem się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych przez DIGITAL UNIVERSITY sp. z o.o. w Warszawie i akceptuję jej treść. Dane podane za pośrednictwem formularza będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi, jeśli pytanie będzie odnosić się do naszych usług w odpowiedzi możemy przedstawić naszą ofertę. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne do nawiązania kontaktu.