Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

smart working workplace

Smarter Working według Philipa Vanhoutte

Koncepcja Smarter Working zakłada dawanie pracownikom swobody co do miejsca i czasu wykonywania pracy.  Miejsce pracy ma wspierać menadżerów w tworzeniu optymalnego dla ich zespołów środowiska pracy. W Smarter Working bardziej niż czas i miejsce pracy liczą się jej efekty.

Smarter working to nie tylko zmiany w aranżacji przestrzeni umożliwiające bardziej komfortową pracę. To przede wszystkim przedefiniowanie całej kultury organizacyjnej. Eksperci zgodnie twierdzą, że odpowiedni układ wnętrza wpływa na umacnianie więzi pomiędzy pracodawcą a zespołem i przynosi korzyści dla firmy.

Wydawać by się mogło, że praca zdalna nikogo już nie dziwi. Mimo że od prawie dwóch dekad profesjonaliści mogą pracować w dowolnym miejscu i czasie – w domu, w openspace czy nawet na plaży, nadal najczęściej tkwimy w mocno schematycznych przestrzeniach do pracy. Większość pracowników i pracodawców nie zdaje sobie sprawy, jak ważne dla naszej produktywności jest otoczenie. Dobrze zaprojektowane miejsce pracy pozwoli pracodawcom zatrudniać lubiących swoją pracę ludzi, zaangażowanych i aktywnych pracowników. Miejsce pracy wpływa na lepszą wydajność pracowników, zmniejsza absencję, a to wszystko z kolei wpływa na zadowolenie klienta.

Jak twierdzi Philip Vanhoutte, współautor książki „The Smarter Working Manifesto” : „Kiedyś to pracownik musiał się dostosowywać do budynku, w którym przyszło mu pracować. Teraz jest odwrotnie: To środowisko biurowe jest adaptowane pod potrzeby i wymagania pracownika.” Zdaniem Vanhoutte kluczowe znaczenie w stworzeniu odpowiednich warunków do efektywnej pracy ma akustyka. Według jego koncepcji przestrzeń biurową można podzielić na cztery strefy akustyczne o różnej funkcjonalności – strefę sprzyjającą koncentracji, pracy zespołowej, komunikacji oraz kontemplacji.

Philip Vanhoutte będzie prelegentem podczas konferencji HRevolution. Podczas swojego wykładu opowie, jak przygotować idealne miejsce pracy. Poprowadzi także warsztaty w języku angielskim pt.:”Transforming your Workplace into a Flourishing Talent Garden „. Warto sprawdzić program i zapisać się już dzisiaj!

Jakie jest więc idealne miejsce pracy? To takie, które daje dużo możliwości, w którym możemy pracować na stojąco lub siedząco, w zespole i w samotności. Ale też różnymi metodami. Posiadanie swojego biurka, nie powinno przeszkadzać nam w pracy w różnych miejscach w biurze i  w razie potrzeby, korzystania z dedykowanych cichych stref.

 

Magdalena Marchwicka
Head of Speaker`s Office

 

 

Inline
Inline