
Security Strategy and Risk Manager at Accenture Poland, wcześniej w Microsoft wspierała cyfrową transformację klientów i wdrożenia projektów w chmurze Microsoft Azure
Speaking topics
› Cyberbezpieczeństwo w erze cyfrowej
› Bezpieczeństwo chmury obliczeniowej (cloud security) – Rozwój kontrolowany czyli dlaczego i jak musimy się zmierzyć z chmurą obliczeniową?
› Gender gap w cyberbezpieczeństwie – dlaczego potrzebujemy więcej kobiet w branży?
› Wpływ Sztucznej Inteligencji na branżę cyberbezpieczeństwa.
› Cyberbezpieczeństwo w edukacji
Abstracts
Jakie zagrożenia niesie ze sobą ucyfrowienie każdej dziedziny życia? Czy przestępcy w wirtualnym świecie działają podobnie jak w realu? Jakie są najbardziej aktualne trendy w cyberprzestępczości? Jak skutecznie zaprojektować strategię cyberbezpieczeństwa firmy, organizacji, projektu.
Nikt już dziś nie dyskutuje z ogromnym wpływem technologii chmurowej na dynamiczny rozwój i cyfryzację niemal każdej dziedziny życia. Szybka, elastyczna, skalowalna i łatwo dostępna moc obliczeniowa kusi i zachęca do wdrażania innowacyjnych rozwiązań. Jak każdej rewolucji towarzyszy jej także bogaty wachlarz znanych, i mniej znanych zagrożeń, które nie rzadko blokują rozwój projektów. Nie jest łatwo znaleźć złoty środek między oczekiwaniami biznesu a bezpieczeństwem… Na szczęście także w tym obszarze już kawał drogi za nami i przy odrobinie zdrowego rozsądku chmura obliczeniowa może stać się doskonałym paliwem napędzającym kontrolowany rozwój organizacji.
Oczywistą oczywistością jest, że technologia zmienia rynek pracy. I mimo tej galopującej cyfryzacji wciąż mamy dobre pomysły i wpływ na to, w którą stronę idą te zmiany. Dla wielu, piwot w stronę cyberbezpieczeństwa może to być ciekawym rozwój kariery zawodowej a nawet przygoda życia! Jak możemy zasilić szeregi ekspertów w bardzo szeroko rozumianym obszarze cyberbezpieczeństwa? Dlaczego i jak powinniśmy powalczyć o zwiększenie udziału kobiet w branży?
Większość ludzi, myśląc o zagrożeniach związanych z AI wyobraża sobie podbój świata przez roboty Terminatory. Tymczasem AI może już wkrótce być stosowane żeby wzmocnić tradycyjne, znane nam dziś formy cyberataków, zwiększyć skalę dezinformacji i manipulacji społeczeństwami czy wpłynąć na rozwój zupełnie nowych form cyberzagrożeń jak np. sterowanie autonomiczną bronią (np. dronami).
Bezpieczne zachowanie w internecie jest kluczowym elementem kompetencji cyfrowych. Niestety, jest to bardzo często pomijany aspekt w kontekście planowania podstawy programowej. Przyczyn jest wiele – brak kwalifikacji, brak kadry, brak pomysłu na to, jak edukować dzieci i młodzież w zakresie cyberbezpieczeństwa.
Bio note
Od lat związana z cyberbezpieczeństwem i zarządzaniem bezpieczeństwem informacji. Jako konsultant w Accenture pomaga klientom zadbać o odpowiedni poziom bezpieczeństwa informacji w organizacji a także w osiągnięciu zgodności z wymaganiami RODO. Wcześniej, w Microsoft wspierała cyfrową transformację klientów i wdrożenia projektów w chmurze Microsoft Azure. Zaangażowana w projekty edukacyjne podnoszące kompetencje cyfrowe w zakresie bezpieczeństwa w sieci oraz w budowę oraz rozwój branży cyberbezpieczeństwa w Polsce. Wykłada cyberbezpieczeństwo na studiach podyplomowych na SGH oraz w Collegium Civitas. Certified Information Security Manager, aktywny członek ISACA. Członek zarządu polakiego odddziału ISOC – Internet Society. W 2019 wyróżniona w rankingu TOP-20 Cybersecurity Women in Poland miesięcznika Perspektywy.