Whitesmoke Studio

Maciej Noga

Przedsiębiorca, inwestor, ekspert obszaru HRTech z ponad 20-letnim doświadczeniem. Współtwórca Grupy Pracuj oraz wielu funduszy inwestycyjnych. Entuzjasta nowych technologii i rozwoju branży HR. Chętnie dzieli się najnowszą wiedzą i inspiruje organizacje do skutecznej walki o talenty.

Kopia Bez tytułu (24)
Tematy

Jak zmieniać środowisko pracy by „impregnować” organizację na przyszłe wstrząsy 
Ludzie & technologia – czynniki sukcesu organizacji 
Talent, social skills i leadership – strategia win-win dla ludzi i biznesu 
Najważniejsze trendy Human Capital, w tym w rzeczywistości post-Covid 
Employee Experience i Constant Improvement Programs jako akcelerator rozwoju procesów HR w organizacji 

Abstrakty 

Dziś nie wystarczy reagować na zmiany, trzeba je przewidywać i kształtować, by wygrać na gwałtownie zmieniającym się rynku. Wspieranie ludzi wewnątrz organizacji i tworzenie dla nich stymulującego i angażującego środowiska pracy to fundament powodzenia. Maciej wykorzystuje swoją dogłębną znajomość obszaru HRTech, by pomóc liderom oraz organizacjom implementować najnowsze rozwiązania i technologie do aktualnych oczekiwań pracowników i klientów. Dzieli się unikatową wiedzą nt. trendów i narzędzi z całego świata, które już są dostępne w Polsce… lub wkrótce będą. 

„Wczorajsza niezwykłość staje się dzisiejszym banałem, a dzisiejsza skrajność – jutrzejszą normą” (Stanisław Lem). Maciej opowiada o najnowszych rozwiązaniach, które wspierają biznes przyszłości. Podpowiada, jak oswajać technologie, rozsądnie wprowadzać je do organizacji przygotowując ludzi i biznes na zmianę. Umiejętnie łączy własne doświadczenia jako seryjny inwestor i przedsiębiorca, z wiedzą zdobytą podczas najważniejszych wydarzeń i konferencji oraz od globalnych liderów. 

Walka o talenty nie ustaje. Niezależnie od perturbacji rynkowych i pandemicznych, to odpowiedni ludzie gwarantują wygraną w biznesie. Maciej opowiada o kompetencjach i talentach przyszłości niezbędnych w organizacji – jak je zdobywać, rozwijać i umiejętnie wykorzystywać. Na co powinni postawić przedsiębiorcy, liderzy i managerowie, którzy chcą zadbać o rozwój swojego zespołu oraz własny, a jednocześnie zawalczyć o sukces biznesowy organizacji. Jak wzmacniać ludzi i przygotowywać ich do nowych ról, których być może nawet jeszcze nie znają.  

COVID-19 stał się akceleratorem wielu zmian. Przedefiniował biznesplany, polityki i kultury wielu organizacji. Maciej przedstawia i omawia najważniejsze trendy Human Resources, które dosłownie eksplodowały po roku 2020. Model pracy i środowisko pracy przyszłości, rekrutacja i badanie talentów, angażująca i rozwijająca kultura organizacyjna w tyglu podgrzewanym przez najnowsze technologie i rozwiązania. Wiedza, nauka i doświadczenie przekładają się nie tylko na inspirację, ale także na wiele cennych praktycznych wskazówek i wniosków.  

„Skończyła się era taniej siły roboczej, gdzie dodaje się kolejne osoby do obsługi nieefektywnego procesu, a zaczęła era cyfryzacji i wykorzystania pełnego ludzkiego potencjału”. Maciej Noga 

Szacuje się, że nowoczesne technologie wyprzedzają biznes o około 5 lat. W praktyce oznacza to, że pracownicy na co dzień doskonale znają i używają zaawansowanych rozwiązań, których u swoich pracodawców… jeszcze długo mieć nie będą. Pracują wykorzystując przestarzałe technologie, przez co ich praca jest dużo bardziej żmudna i monotonna, a to obniża satysfakcję i prowadzi do wypalenia zawodowego. Tymczasem dzięki najnowszym rozwiązaniom oraz digitalizacji procesów i zadań, pracodawcy mogą odzyskać cenny czas i przekierować kreatywność pracowników do obszarów, które wymagają ich innowacyjności i rozwiązywania problemów. Maciej opowiada o tym, jak nastawienie na rozwój i stałe ulepszanie procesów prowadzi do lepszego Employee Experience i większego zaangażowania zatrudnionych (…a często nie wymaga dodatkowych inwestycji) 

Bio

Współzałożyciel Grupy Pracuj, obecnie Przewodniczący Rady Nadzorczej i Partner Zarządzający Funduszu Innowacyjnego Pracuj Ventures. Specjalista w dziedzinie HRTech, inwestuje, zasiada w radach nadzorczych i doradczych spółek z tego sektora oraz występują na konferencjach jako mówca w tym temacie. Doradza zarządom dużych korporacji. Ostatnio współtworzy firmę Symmetrical – nową na polskim rynku kategorię benefitów płacowych. 

Współtwórca i Partner funduszu typu „angel investment” – HedgeHog Fund i Ataraxy Ventures. Członek Rady Nadzorczej funduszu MOC. Jest również współzałożycielem i Partnerem Valores, pierwszego w Polsce funduszu venture philanthropy. Prywatnie ojciec trójki dzieci, z którymi spędza aktywnie czas. Gorący propagator “Work Life Integration” i użycia konceptów “Behavioral Science” zarówno biznesowo, jak i prywatnie.  

Pozwól nam znaleźć najlepszego eksperta na Twoje wydarzenie

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial