Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

global-impact-challenge

Masz startup? Weź udział w Global Impact Challenge!

Ruszyła II polska edycja SingularityU Poland Global Impact Challenge – konkursu, który wyłoni najbardziej innowacyjne pomysły w naszym kraju i regionie Europy Środkowo – Wschodniej. Przed uczestnikami niezwykle ambitne zadanie – zaprezentować startup lub prototyp, który pozytywnie wpłynie na życie milionów ludzi. Zwycięzca spędzi blisko dwa miesiące w Dolinie Krzemowej, wdrażając swój pomysł w życie. Projekt kalifornijskiego think thanku Singularity University, po raz kolejny wspiera jego absolwent – Sebastian Kulczyk.

Stworzenie technologii znanej z filmu „Avatar”, wykorzystanie sztucznej inteligencji do przeciwdziałania epidemii czy zastosowanie w satelitach sieci mikroczujników badających stan środowiska – Global Impact Challenge przyciąga do siebie wszystkich tych, którzy chcą uczynić naszą planetę odrobinę lepszą.  I nagradza, tym co ma najwartościowsze – zapleczem umysłowym stojącym za Singularity University – najważniejszym edukacyjnym think-tankiem na świecie zorientowanym na przyszłość.

Co czeka na zwycięzców

Laureat otrzyma stypendium na intensywny 10-tygodniowy program inkubacyjny Global Startup Program. Większość tego czasu spędzi w siedzibie Singularity University w NASA Research Park w Dolinie Krzemowej. Tam, w otoczeniu najlepszych menedżerów i mentorów z takich firm jak SpaceX, Google, IBM czy Boeing, dowie się jak zrealizować swój pomysł i rozbudować go na skalę globalną. Zwycięzca będzie mógł zrealizować nagrodę już w pierwszym kwartale 2020 roku.

Warto wspomnieć też, że Sebastian Kulczyk jest nie tylko partnerem konkursu SingularityU Poland Global Impact Challenge 2019, ale również twórcą InCredibles, programu mentoringowego organizowanego już po raz trzeci, do którego zapraszani są tegoroczni finaliści najbardziej prestiżowych konkursów startupowych w Polsce. W ramach InCredibles laureat SingularityU Poland Global Impact Challenge 2019 otrzyma możliwość udziału w 2 dniowym wyjeździe do Google for Startups w Londynie na sesje z mentorami i inwestorami, uczestnictwo w europejskiej konferencji dla startupów Slush w Helsinkach oraz w organizowanej w Warszawie konferencji Masters&Robots z kilkudziesięcioma ekspertami i mentorami z całego świata.

Jak się zgłosić?

Zgłoszenia na SingularityU Poland Global Impact Challenge potrwają od 4 lipca do 20 września 2019. Jako organizatorzy – Fundacja Digital University, wyłączny przedstawiciel Singularity University w Polsce – zaprasza szczególnie utalentowanych start-upowców, naukowców, inżynierów, przedsiębiorców. Finał, na który zostanie zaproszonych maksymalnie 10 zespołów, odbędzie się 7 października w Warszawie, w Google Campus.

Singularity University szuka przede wszystkim pięknych umysłów (aczkolwiek twardo stąpających po ziemi), a dopiero potem biznesmenów i przedsiębiorców. Członkom Singularity University zależy bowiem na pokierowaniu tymi umysłami i zainspirowaniu ich do dalszej pracy nad przełomowymi projektami, a nie na przejęciu udziałów w ich spółkach. Istotą GIC jest śmiałe patrzenie w przyszłość i chęć pomocy ludziom – mówi Jowita Michalska, CEO Digital University.

A jak się to wszystko zaczęło? Poniżej inauguracyjne video Petera Diamandisa sprzed dwóch lat.

 

Poprzednie edycje

Polska już dziś może pochwalić się czterema laureatami Global Impact Challenge: Łukasz Młodyszewski (Nightly) i Paweł Jarmołkowicz (Harimata), Kamil Adamczyk ( Projekt Sonic Electric Brain Implant) oraz Marcin Kostrzewa (Projekt Luna).

Nie czekaj! Już dziś zgłoś swój udziału w konkursie! APLIKUJ TUTAJ.

Sprawdź regulamin dostępny tutaj.

Oficjalna strona eventu: SingularityU Poland Global Impact Challenge.

Inline
Inline