edytasadowska

Edyta Sadowska

 

 

futurolożka, badaczka, innowatorka, CEO MindUp, doktorka habilitowana Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie 

 

Kopia Bez tytułu (24)
Tematy wykładów
  • Full spectrum future thinking – jak czytać przyszłość by lepiej zrozumieć teraźniejszość 
  • Media syntetyczne – nowy paradygmat prawdy / Infoapokalipsa a nowy paradygmat prawdy 

 

 

Abstrakty

Wykład Full spectrum future thinking obejmuje holistyczne podejście do zrozumienia przyszłości, rozważając szeroki zakres możliwości i potencjalnych scenariuszy, a także czynników, które na nią wpływają, takich jak postęp technologiczny, zmiany społeczne, trendy ekonomiczne i zmiany środowiskowe, ale też design spekulatywny. Takie podejście wykracza poza tradycyjne myślenie linearne, pozwalając na stworzenie bardziej kompleksowych scenariuszy jednocześnie podkreślając potrzebę adaptacji i zwinności w szybko zmieniającym się świecie, uznając, że przyszłość stale się rozwija i wymaga ciągłego uczenia się i elastyczności. 

 

 

Rewolucja informacyjna wchodzi na nowe tory, wykład Media syntetycznenowy paradygmat prawdy dotyka istotnych kwestii infoapokalipsy, generowanych przez AI mediów syntetycznych i deep fake’ów, które w znaczący sposób mogą zmieniać to, jak postrzegamy prawdę. W trakcie wykładu wspólnie spróbujemy odpowiedzieć na pytania związane z autentycznością i wiarygodnością informacji. Wykład zawiera także elementy edukacji medialnej pozwalającej  poznać narzędzia pomagające nam myśleć w sposób krytyczny. 

 

Bio note

 

Doktorka nauk społecznych, futurolożka, wykładowczyni akademicka, innowatorka. W swojej pracy naukowej i popularyzatorskiej skupia się na przyszłości jako narzędziu do kształtowania teraźniejszości, redefinicjach pozwalających właściwie opisać otaczającą nas rzeczywistość oraz interdyscyplinarności warunkującej dialog. Łączenie kropek, poszerzanie horyzontu oraz full spectrum thinking są dla niej fundamentem rozumienia świata. Laureatka programu Jutronauci (Gazeta Wyborcza & Kulczyk Investment), autorka warsztatów z future literacy, artykułów popularnonaukowych i naukowych, managerka projektów międzynarodowych. 

 

Short bio

 

 

Naukowczyni, futurolożka, nauczycielka akademicka. Zajmuje się tematami związanymi z przyszłością, którą w duchu use the future popularyzuje i przedstawia jako przestrzeń istotną w dyskusji już dziś. W swojej pracy naukowej skupia się na tematach związanych z zarządzaniem przyszłością kładąc nacisk na konieczność redefinicji wielu obszarów i nowego kreatywnego podejścia do jutra.  

 

Pozwól nam znaleźć najlepszego eksperta na Twoje wydarzenie

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial