Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Niesamowite historie technologiczne z 2019 roku

Wraz z końcem roku przychodzi pora na podsumowania. Miniony rok był dla Digital University czasem pełnym ekscytujących projektów i wydarzeń. Eksploracja kosmosu, długowieczność, biotechnologia, sztuczna inteligencja, czytanie emocji, robotyka, blockchain, przyszłość mediów, mody i medycyny. To tematy, którymi się zajmowaliśmy. W październiku 2019 roku odbyła się kolejna już edycja konferencji Masters& Robots na której ponad 1000 uczestników słuchało prelekcji i uczestniczyło w warsztatach światowej sławy wykładowców i praktyków. W nowy rok wchodzimy z głowami pełnymi planów i pomysłów. Tymczasem przedstawiamy najciekawsze artykuły z minionego roku. Warto zajrzeć do nich jeszcze raz.

Biotechnologie 

W październiku 2019 roku Światowy Program Żywnościowy – agencja ONZ zorganizowała w Dolinie Krzemowej pierwszy w historii Bootcamp Innovation Accelerator. W ciągu pięciu dni specjaliści od innowacji i globalnego rozwoju współpracowali ze start-upami. Wspólnie chcieli stworzyć innowacyjne rozwiązania do walki z głodem.

Czy technologia zwalczy głód na świecie?

sucha gleba

Digital University

Ponad 100 prelegentów i 1000 uczestników spotkało się w Warszawie w dniach 8 – 9 października 2019 roku podczas konferencji Masters&Robots, by dyskutować o najnowszej technologii, zadawać odważne pytania oraz poszukiwać inspiracji i informacji. Technologia w biznesie, samoświadomość i ludzkie roboty to tylko namiastka tematów poruszonych na scenie konferencji. A wszystkie miały jedno przesłanie: „Don’t miss the future”.

„Don’t miss the future” – Masters&Robots 2019

masters & robots 2019

Praca i biznes

Umiejętność dokonania trafnej samooceny zaliczana jest już od dawna do kompetencji zawodowych. Anahita Moghaddam uważa, że samoświadome przywództwo w biznesie ma fundamentalne znaczenie dla sukcesu organizacji. Natomiast według piszącej dla Forbesa psychiatry P. Gourguechon, to również umiejętność gromadzenia i przetwarzania danych, niezwykle cenna w biznesie!

Samoświadomość – najbardziej pożądana kompetencja zawodowa XXI wieku

Przyszłość

Peter Diamandis, założyciel Singularity University zastanawia się nad tym, jak będą wyglądały zakupy za dziesięć lat. Przedstawia swoją wizję przyszłości handlu detalicznego w formie zabawnej historii.

Zakupy przyszłości – jak będą wyglądać w 2030 roku?

centrum handlowe

Sztuczna Inteligencja

David Hanson Ph. D. pracował jako Imagineer w Walt Disney, a także jako projektant, rzeźbiarz i programista robotyki dla Universal Studios i MTV. Dziś jest właścicielem i dyrektorem generalnym w Hanson Robotics Limited, gdzie kieruje światowej klasy zespołem naukowców, technologów, inżynierów i ekspertów od sztucznej inteligencji. Dzięki temu jego firma wyprodukowała wiele jedynych w swoim rodzaju robotów – w tym ten najbardziej znany: Sophia The Robot!

David Hanson – człowiek tworzący ludzkie roboty

Technologie

W marcu 2018 roku w Austin w Stanach Zjednoczonych powstał dom. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że jako pierwszy wydrukowany przez drukarkę 3D budynek uzyskał miejscowe zezwolenia budowlane. Jego twórca – firma ICON od tego czasu zbierała fundusze, by sfinansować budowę domów dla rodzin o niskich dochodach w Ameryce Łacińskiej. W rezultacie w 2020 roku domy będą już gotowe.

Drukowanie 3D: Wydrukowane miasto

projekt domu

Transport

Założyciele Relativity Space uważają, że przemysł lotniczy nie wykorzystuje w wystarczającym stopniu nowych technologii. „Według naszych szacunków inne firmy drukują w 3D mniej niż 1 procent swoich części, a my zamierzamy osiągnąć 95 procent do końca 2020 roku” – powiedział Tim Ellis, współzałożyciel firmy. Ich rakieta kosmiczna już się drukuje…

Największa na świecie drukarka 3D drukuje rakietę kosmiczną

Start rakiety kosmicznej

Inline
Inline