Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

leesa soulodre

Leesa Soulodre i friction-free economy

Przedsiębiorca, ekonomista, mentor, doradca i organizator szkoleń. Leesa Soulodre sprawdziła się w wielu rolach. Jej główny cel jest jednak jeden: promowanie wykorzystania nowych technologii w biznesie.

Pochodząca z Singapuru Leesa ma już ponad 20-letnie doświadczenie w consultingu i zarządzaniu innowacjami. Obecnie pełni funkcję Głównego Partnera w r3i Ventures oraz Partnera w RAIVEN CAPITAL. Leesa Soulodre współpracuje także z Australijską Komisją ds. Handlu i Inwestycji, gdzie zajmuje się wdrażaniem rozwiązań deep tech w lokalnych przedsiębiorstwach.

Leesa Soulodre jest także ekonomistką i specjalistką od rynków globalnych i azjatyckich. Będzie można ją usłyszeć w trakcie konferencji Masters&Robots, która odbędzie się już w dniach 7-9 października 2019 w Warszawie. Wygłosi referat pt. „Friction Free Economies in a Smart Nation”.

Wieloletnie doświadczenie w biznesie

Ciężko zliczyć firmy, w których Leesa Soulodre zasiadała w zarządzie lub pełniła funkcje doradcze. Warto jednak spojrzeć na liczby. Jak dotąd pomogła wystartować od zera firmom, których obecnie łączna wartość wynosi aż 14 miliardów dolarów. Dziś zasiada w zarządach takich firm jak Runway Geelong, AutoScout Inc. i Prezly. Jest doradcą w StratifiCare™ Inc., Rubens Technologies, Cornerstone Capital Inc. i MGA Thermal.

Specjalnością Lessy Soulodre jest digitalizacja biznesu i analiza ryzyka. W swojej pracy zawodowej stara się zaprząc nowe technologie. Nie tylko, by poprawić codzienne funkcjonowanie firm, ale także by usprawnić proces podejmowania decyzji biznesowych. Kluczem do sukcesu na współczesnym rynku jest przecież połączenie najnowszych technologii i wykwalifikowanej kadry, która te technologie wykorzysta.

Leesa Soulodre działa nie tylko na amerykańskich i azjatyckich rynkach. Od trzech lat jest współpracowniczką działającej przy Komisji Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Badań Naukowych. Jest w gronie ekspertów oceniających projekty ubiegające się dofinansowanie w ramach programu Horizon 2000.

Dydaktyka, która czerpie z doświadczenia

Wiedza i doświadczenie, które Leesa Soulodre zebrała w trakcie pracy, pozwala jej także realizować się jako edukatorka i trenerka biznesu. Wygłaszała prelekcje i prowadziła szkolenia m.in. w trakcie takich wydarzeń jak Europejski Kongres Gospodarczy, Panazjatycki Szczyt Regulacyjny czy UK Government Anti-Corruption Week.

Działalność dydaktyczna Leesy Soulodre nie ogranicza się jednak do szkoleń i prelekcji na różnorodnych eventach. Wykłada ona Singapore Management University, gdzie prowadzi zajęcia w ramach programu MBA. Zajmuje się także doszkalaniem singapurskiej administracji publicznej. Jest wykładowcą Singapore Institute of Directors Program i Singapore Civil Service College Innovation Program.

Sama również może pochwalić się wszechstronnym wykształceniem. Ukończyła zarządzanie i marketing na University of Southern Queensland, a także program MBA prowadzony przez NYU Stern School of Business, London School of Economics and Political Science i HEC School of Management. Dodatkowo studiowała także na Harvardzie, Stanfordzie i w Wharton.

leesa soulodre trium mba

Leesa Soulodre i gospodarka pozbawiona tarcia

Jedną z kluczowych idei, którą chce promować Leesa Soulodre, jest gospodarka pozbawiona tarcia. W obecnym świecie procesy gospodarcze nie przebiegają płynnie. Wiele ważnych procesów jest spowalniana przez biurokrację i przywiązanie do przestarzałych rozwiązań. Naszym celem powinna być zmiana taka stanu rzeczy, którą można osiągnąć dzięki wsparciu nowych technologii.

Pojęcie „gospodarki pozbawionej tarcia” po raz pierwszy pojawia się w książceTeda Lewisa The Friction-Free Economy: Marketing Strategies for a Wired World. Później można je znaleźć m.in. w twórczości Billa Gatesa, a dokładnie w jego książce The Road Ahead z 1999 roku. Twórca Microsoftu przewidywał w niej przyszłość, w której ekonomia nie będzie już spowalniana przez różnorodne hamulce. Zdaniem Lessy Soulodre tamte przewidywania są dziś rzeczywistością.

Odwołuje się ona do doświadczeń dużych azjatyckich firm, które cyfrową transformację mają już za sobą. Firmy te robią wszystko, aby wszelkie procesy przebiegały płynnie i szybko. Osiągnięcie gospodarki pozbawionej tarcia w swojej firmie wymaga poczynienia dwóch ważnych kroków: przeprowadzenia cyfrowej transformacji i wyeliminowania zbędnych pośredników.

Takie podejście do biznesu nie tylko przyczynia się do wzrostu obrotów, ale także może być korzystne dla lokalnych społeczności, które nie muszą już cierpieć z powodu braków określonej infrastruktury i instytucji, lecz mają większy dostęp do rynku i procesów decyzyjnych.

leesa soulodre

Poznanie zasad gospodarki pozbawionej tarcia i analiza funkcjonowania firm, które przyjęły taki model, mogą okazać się bardzo istotne także dla polskich przedsiębiorców. Pozwoli to m.in.:

  • zobaczyć jak proces digitalizacji może wpłynąć na całościowe funkcjonowanie firmy i jej otoczenia,
  • poznać skutki, jakie taka gospodarka może mieć na lokalną społeczność,
  • poznać sposoby, które pozwolą firmie nie tylko walczyć o przetrwanie, ale też stale pragnąć coraz więcej.

Więcej na temat gospodarki pozbawionej tarcia będzie można usłyszeć z ust samej Leesy Soulodre, która pojawi się na konferencji Masters&Robots, odbywającej się w dniach 7-9 października 2019 w Warszawie.

Inline
Inline