Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

coins conference warsaw

Czy smartwatch zmierzy Twoją moralność? Dowiedz się podczas COINs 2019!

Social Network Analysis, Online Social Networks, Data Mining, AI & Deep Learning – to tematy, które zostaną poruszone podczas konferencji COINs. Już w dniach 8-9 października 50 specjalistów z całego świata współpracujących z MIT przyjedzie do Warszawy. Poruszą temat innowacji i nowych technologii, które w niedalekiej przyszłości mogą całkowicie zmienić funkcjonowanie biznesu i codziennego życia!

Collaborative innovation networks, czyli COINs, mają na celu dzielenie się informacjami na temat innowacji i nowych technologii. W Warszawie odbędzie się już 9. edycja konferencji. Podczas COINs 2019 specjaliści z całego świata po raz kolejny podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem!

Współorganizatorem warszawskiej konferencji COINs są Digital University, Center for Collective Intelligence z uniwersytetu MIT, a także Wayne State University i Akademia Leona Koźmińskiego. To prestiżowe wydarzenie o randze międzynarodowej, którego poprzednie edycje odbywały się m.in. w Detroit, Rzymie, Tokio i Bazylei.

Dowiedz się, jak nowe technologie mogą zrewolucjonizować świat biznesu:

 • Jak sensory zamontowane w smartfonach mogą pobudzać kreatywność i wspomagać kooperację wewnątrz zespołu?
 • Jak machine learning może pomóc przedsiębiorcom zdobyć kluczowe dane na temat konsumentów i nastrojów społecznych?
 • Czy analiza e-maili i mediów społecznościowych pozwala nam poznać poglądy naszych klientów?
 • Jak zorganizować sprawną kooperację między pracownikami a sztuczną inteligencją?

Konferencja COINs 2019 to również:

 • Prelekcje specjalistów z największych uczelni i ośrodków naukowych na świecie (m.in. MIT, Uniwerystetu w Kolonii, Imperial College London czy Hasso-Plattner-Institut),
 • Wystąpienia przedstawicieli uznanych w branży firm z sektora nowych technologii i innowacji,
 • Warsztaty towarzyszące prowadzone przez ekspertów z Polski i zagranicy,
 • Możliwość poznania najnowszych trendów i innowacji, które już dziś zmieniają oblicze biznesu,
 • Dostęp do wiedzy opartej na badaniach przeprowadzonych przez najlepszych badaczy i praktyków zajmujących się data science i machine learning z całego świata,
 • Okazja do zbudowania sieci kontaktów z uczonymi z MIT i innych najlepszych uniwersytetów,
 • Szansa na przedyskutowanie swoich własnych projektów w obszarze data analysis, obejmujących zarówno dane liczbowe, graficzne, jak i tekstowe,
 • Możliwość zaangażowania się w dyskusje na temat najnowszych osiągnięć w dziedzinie Social Network Analysis, Online Social Networks, Data Mining, AI & Deep Learning,
 • Okazja do porozmawiania na temat wpływu tych technologii na społeczeństwo i kulturę,
 • Szansa na zbudowanie relacji biznesowych i otworzenie się na potencjalne partnerstwa badawcze oraz biznesowe w przyszłości,

Motywem przewodnim tegorocznej konferencji będzie transformacja cyfrowa w obszarze kooperacji. Prelegenci opowiedzą o tym, jak sieci społecznościowe, data mining, deep learning, a także inne technologie mogą wpłynąć na komunikację i współpracę w obrębie świata nauki i biznesu. Co więcej, to konferencja naukowa, podczas której naukowcy z całego świata będą mogli także podyskutować nad przełomowymi rozwiązaniami i technologiami.

Speakerzy, którzy wystąpią w trakcie konferencji COINs 2019 to m.in.:

peter gloorPeter Gloor

Pracownik naukowy MIT, specjalista w dziedzinie kooperacji

Peter Gloor na co dzień zajmuje się komunikacją i kooperacją w ramach zespołów działających w przestrzeni wirtualnej. W trakcie konferencji COINs 2019 opowie m.in. o tym, jak wykorzystać sensory zamontowane w smartwatchach. A można je wykorzystać przykładowo do zwiększania wydajności pracowników i mierzenia obciążenia pracą.

Czytaj więcej >

 

 

Andrea Fronzetti Colladon - portrait

Andrea Fronzetti Colladon

Profesor MIT, Ekspert w dziedzinach big data, analizy portali społecznościowych oraz marketingu.

Andrea Fronzetii Colladon stale poszukuje nowych rozwiązań w obszarze marketingu, opartych m.in. na analityce Big Data. Jest także twórcą Semantic Brand Score — innowacyjnego narzędzia do określania popularności marek, firm i produktów. W trakcie COINs 2019 zdradzi m.in. jak lepiej wykorzystać dane z social media oraz mailingów, by lepiej poznać oczekiwania klientów, a także jak zmierzyć heterogeniczność marki,

Czytaj więcej >

 

 

Yang Song

Profesor w Economics School chińskiego Jilin University. Research fellow w MIT Sloan, specjalistka w dziedzinie wykorzystania innowacji w biznesie.

Yang Song zajmuje się m.in. międzynarodową współpracą gospodarczą, sztuczną inteligencją, transferem technologii, a także wykorzystaniem teorii gier w biznesie. W trakcie konferencji COINs 2019 opowie o wykorzystaniu platformy machine learning w opracowywaniu strategii crowdfundingowych.

Czytaj więcej >

 

Francesca Grippa

Profesor i kierownik katedry na Northeastern University, Visiting Scholar w MIT Connection Science, specjalistka w dziedzinie dynamic network analysis.

Do zainteresowań badawczych Franceski Grippy należą m.in. collaborative innovation networks oraz przekształcenia w zarządzaniu przedsiębiorstwami w epoce cyfrowej. W trakcie COINs 2019 opowie, jak ocena kapitału społecznego w połączeniu z analizą geoprzestrzenną może pomóc w rozwiązaniu problemów z uzależnieniami.

Czytaj więcej >

 

Nie tylko oni, lecz także i inni specjaliści zapoznają uczestników konferencji z najnowszymi osiągnięciami nauki, aktualnymi trendami w świecie nowych technologii. Ponadto opowiedzą o praktycznych rozwiązaniach, które warto wdrożyć w swojej firmie.

Pełna AGENDA konferencji znajduje się TUTAJ.

Konferencja COINs 2019 pod hasłem „Digital Transformation of Collaboration” odbędzie się już w dniach 8-9 października 2019 roku i będzie towarzyszyć tegorocznej Konferencji Masters&Robots! Scena MIT COINs, podobnie jak inne wydarzenia, będzie mieściła się w Multikino Złote Tarasy w Warszawie. Bilety dostępne są TUTAJ.

Inline
Inline