Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Program DigiKids Academy

Cykl warsztatów, podczas których w formie zabawy przekazujemy wiedzę z zakresu nowych technologii. Uczymy kodowania z elementami nauk ścisłych, podstaw elektroniki, design thinking, cyfrowej fotografii i obróbki obrazu. Uczestnicy mają możliwość przekonać się, że nauki ścisłe, robotyka oraz programowanie to ekscytujące narzędzia, których znajomość we współczesnym świecie powoli staje się już koniecznością. Staramy się, by nasi podopieczni, dzięki nabytej wiedzy i umiejętnościom, w przyszłości umieli świadomie i odpowiedzialnie poruszać się w przestrzeni nowych technologii, będąc nie tylko jej biernymi konsumentami, ale też współtwórcami.

Nasza unikalna formuła opiera się na tym ze zajmujemy się kompetencjami przyszłości kompleksowo! Koncentrujemy się na kompetencjach cyfrowych równocześnie kładziemy duży nacisk na rozwój umiejętności o charakterze ogólnym. Zdolność krytycznego myślenia, podejmowania inicjatywy, rozwiązywania problemów, tworzenia i współpracy przygotowują dzieci i młodzież na zróżnicowane i nieprzewidywalne ścieżki kariery w naszych czasach

ZAPISY

 

 

 

 

 

 

 

Programowanie

W XXI w. programowanie wydaje się być jedną z kluczowych kompetencji cyfrowych. Podczas organizowanych przez nas warsztatów pokazujemy, że jej nabycie wcale nie musi być trudne. Poprzez zabawę uczymy podstaw programowania. Uczestnicy zajęć ćwiczą umiejętność logicznego myślenia, przewidywania i planowania, a także uczą się cierpliwości i pracy zespołowej. Warsztaty przygotowują do pełnej wyzwań przyszłości zawodowej, m.in. we wciąż rozwijającej się i zmieniającej branży IT.

Uczestnicy zajęć z programowania:

 • rozwijają twórcze myślenie i uczą się rozwiązywania problemów,
 • ćwiczą koncentrację podczas pracy indywidualnej,
 • rozwijają umiejętności komunikacyjne podczas pracy w grupach,
 • wykorzystują logikę do tworzenia blokowej składni kodu,
 • testują gry swoje i rówieśników.

Ponadto:

 • uczą się, czym jest programowanie wizualne,
 • poznają i wykorzystują pętle oraz funkcje warunkowe,
 • zyskują wiedzę na temat programowania, niezbędną do tworzenia kolejnych projektów.

W czasie zajęć dzieci uczą się pracy w środowisku Scratch (jest to edukacyjny język obiektowy, stworzony do nauki programowania dla najmłodszych – jego elementy mają kształt puzzli i mogą być układane w konkretnym porządku). Dzięki niemu uczestnicy zajęć są w stanie tworzyć własne interaktywne historyjki, animacje i gry. W swojej ofercie mamy przygotowane 4 semestry autorskich zajęć.

Program zajęć z programowania oparty jest o wybrane wydarzenia z historii oraz ciekawostki i legendy wybranych państw i kontynentów. Zaczynamy od Stanów Zjednoczonych jako ojczyzny wszystkich popularnych języków programowania

 • Level 1 Stany Zjednoczone (poziom podstawowy)
 • Level 2 Europa (poziom średniozaawansowany1)
 • Level 3 Afryka (poziom średniozaawansowany2)
 • Level 4 Azja (poziom zaawansowany)

Taka konstrukcja warsztatów pozwala wzbogacić zajęcia o terminologie wywodzące się z języka angielskiego w sposób atrakcyjny dla dzieci.

Po zakończeniu kursu Scratch kolejnym krokiem jest środowisko App Inventor. Program zajęć oparty o książkę http://www.appinventor.org/book2.

App Inventor umożliwia tworzenie aplikacji dla telefonów z systemem Android za pomocą przeglądarki internetowej i podłączonego telefonu. Programy budujemy wizualnie, dopasowując do siebie kawałki, jak kawałki układanki. Na warsztatach tworzymy m.in. aplikację do wysyłania sms’ów, szukania zaparkowanego samochodu i wiele innych.

Maker Kids
Maker Projects

Maker Projects to multidyscyplinarne projekty, których celem jest budowanie i prototypowanie rozwiązań przyszłości. Opierając się o metodologię Design Thinking dzieci stają oko w oko z wyzwaniem jakim jest stworzenie osady na Marsie czy zbudowanie promu kosmicznego do wyprawy w kosmos.

W ramach cyklu zajęć dzieci odwiedzają także miejsca takie jak Centrum Nauki Kopernik w celu zaczerpnięcia inspiracji do tworzenia i działania oraz używając robotów (Ozoboty, Photony) uczą się programowania włączając elementy robotyki do swoich projektów.

Warsztaty Maker Projects to czas pełen świetnej zabawy, podczas której wiedza sama wchodzi do głowy! Semestralne warsztaty samodzielnego tworzenia przy użyciu różnych narzędzi, technik i materiałów.

Podczas warsztatów rozwijamy nie tylko zdolności manualne i techniczne dzieci, ale przede wszystkim umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów, krytycznego myślenia, pracy projektowej i zespołowej. Dodatkową korzyścią jest praktyczne wykorzystanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych i ekologii. Taka praktyka czyni mistrzów!

Bezpieczeństwo w Sieci

Zgodnie z raportem organizacji UNICEF obecnie co trzeci użytkownik Internetu to dziecko. Jak korzystać z wirtualnych zasobów, aby nie narazić się na oddziaływanie szkodliwych i niebezpiecznych treści? Co znaczy być odpowiedzialnym użytkownikiem cyberprzestrzeni? Tego uczymy podczas zajęć z bezpieczeństwa w sieci. Ich uczestnicy dowiadują się, czym jest cyberprzemoc, jak unikać zagrożeń w Internecie, jak odpowiednio zabezpieczyć urządzenia i jak reagować, gdy coś niepokojącego zdarzy się w sieci. Nasi uczniowie uczą się świadomie i bezpiecznie korzystać z nowych technologii, dzięki czemu czas spędzany przez nich w sieci jest bardziej produktywny i przynosi więcej korzyści

Akademia Youtubera

Z ręki czy ze statywu? Światło sztuczne czy naturalne? Kamera wyżej czy niżej? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można uzyskać podczas szkolenia – Akademia Youtubera DigiKids, którego uczestnicy poznają tajniki procesu nagrań video. Zaczynając od przedstawienia krótkiej historii rejestrowania dźwięku i obrazu, uczymy najlepszych praktyk, których znajomość prowadzi do samodzielnego stworzenia profesjonalnego nagrania. W programie zajęć znajdują się zagadnienia związane z rodzajami i sposobami oświetlenia, ostrością obrazu oraz jakością nagrywanego dźwięku w warunkach amatorskich i półamatorskich. Omawiamy dobre i złe praktyki związane z publikowaniem materiału video w Internecie, a także uczymy, jak powinien wyglądać profesjonalny plan filmowy. Wiedza zdobyta podczas szkolenia w ramach tego warsztatu pozwala na tworzenie wysokiej jakości własnych nagrań video, a co za tym idzie, zwiększa szanse jego uczestników na zaistnienie w branży filmowej w przyszłości.

Cyfrowy Reporter

Podczas warsztatów Cyfrowy Reporter uczymy, jak stworzyć własny reportaż fotograficzny, który zachwyci odbiorców nie tylko treścią, ale i profesjonalnym wykonaniem. Na zajęciach wprowadzamy uczestników w świat fotografii cyfrowej – omawiamy kwestie odpowiedniego oświetlenia  oraz uczymy, czym jest fotografia portretowa, fotografia krajobrazu i architektury czy fotografia reporterska i mobilna. Pokazujemy, jak wyglądają i na czym opierają się kolejne etapy postprodukcji, jak również doprowadzamy do publikacji realizowanego w czasie zajęć materiału. Wiedza zdobyta podczas warsztatów w przyszłości może przekształcić się zarówno w pasję, którą dziecko będzie mogło stale rozwijać, jak i ciekawy zawód.

Przedsiębiorczość

Czy dzieci i młodzież mogą być przedsiębiorczy? Jak wcześnie warto uczyć je, czym jest ekonomia, prawo, bankowość i zarządzanie w tych dziedzinach? Nasi eksperci – znani ludzie biznesu – przekonują, że im wcześniej zaczniemy rozmawiać z dziećmi na te tematy, tym bardziej prawdopodobne jest, że w przyszłości osiągną one sukces na polu zawodowym. Podczas zajęć uczymy otwartości, gotowości do podejmowania inicjatyw, wyzwań i ryzyka. Pokazujemy, że kreatywność to cecha konieczna w kształtowaniu kompetencji związanych z przedsiębiorczością. Prowadzący w prosty i zrozumiały sposób uczą, jak stworzyć własne przedsiębiorstwo, odpowiadają na nurtujące uczestników pytania oraz pokazują, jak zastosować zdobytą wiedzę w praktyce. Nasi uczniowie tworzą własne biznesplany oraz omawiają konkretne studia przypadków, związane z działalnością przedsiębiorstw. W czasie pracy zespołowej, w atmosferze dobrej zabawy, dzieci i młodzież opanowują m.in. umiejętności negocjacji i wystąpień publicznych.

Digikids_0106
Druk 3D

Technologia druku 3D w ostatnich latach przestała być jedynie eksperymentalnym sposobem odtwarzania rzeczywistości i stała się prawdziwą dźwignią postępu np. w niektórych gałęziach medycyny. Wykorzystywana także w życiu codziennym, pozwala na coraz tańsze i łatwiejsze tworzenie przedmiotów we własnych domach. Dzięki zaawansowanym mechanizmom przetwarzania danych już wkrótce będziemy mieli szansę częściowo uniezależnić się od masowego wytwórstwa na rzecz samodzielnie wykreowanych, a później wydrukowanych tą technologią rzeczy codziennego użytku. Choć dziś wciąż brzmi to nieco jak since-fictnion, już wkrótce być może stanie się normalną praktyką życiową. Podczas warsztatów z druku 3D już dziś uczymy, jak nauka grafiki komputerowej oraz wykorzystanie nowoczesnego sprzętu pomaga w rozwoju kreatywności i technicznego myślenia. Zachęcamy do udziału w naszych zajęciach, podczas których dzieci dowiedzą się, jak obecnie możemy wykorzystywać drukarki 3D, a także co kryje się w tym temacie w nieodległej przyszłości.

Inline
Inline