Digital University

#ESG
#Environment & Climate

  • Język: PL, EN
  • Skąd podróżuje: Polska, Warszawa

Anna
Danylczenko

Przedsiębiorczyni i specjalistka w zakresie wdrażania innowacyjnych rozwiązań agrotechnicznych. Certyfikowana ekspertka z zarządzania CSR/ESG. Fundatorka Grunt od nowa, rzeczniczka ds. gleby w Kiss the Ground.

Bio

Fundatorka Grunt od nowa – organizacji działającej na rzecz regeneracji i ochrony gleb. Łączy biznes i naukę. Sprowadza rozwiązania naukowe do praktycznych zastosowań w rolnictwie. Zafascynowana przyrodą i jej mądrością. Absolwentka Universite de Montesquieu w Bordeaux na kierunku Nauk Politycznych oraz Marketingu Publicznego, absolwentka podyplomowego rolnictwa oraz MBA dla finansistów. Bezustannie poszerza wiedzę z zakresu rolnictwa regeneratywnego na kursach w Europie i USA. Członkini społeczności Kiss the ground z tytułem adwokata gleby. Doświadczenie biznesowe zdobywała we Francji i w Polsce w projektach badawczych i doradczych dla podmiotów takich jak Dalkia, Gaz de France, IBM, Orange oraz w wydawnictwach edukacyjnych WSIP i PWN jako dyrektor programowy i członek zarządu. Obecnie właścicielka i prezes spółki współpracującej z gospodarstwami rolnymi w zakresie praktyk oraz produktów wspierających regenerację gleb. 

Abstrakty

W ostatnich 40 latach degradacji uległa ponad 1/3 terenów uprawnych na świecie. W tym samym czasie zapotrzebowanie za żywność wzrosło blisko dwukrotnie. Ekstensywna produkcja roślinna i zwierzęca, opierająca się na silnej chemizacji i wykorzystaniu nawozów wieloskładnikowych doprowadziły do zwielokrotnienia emisji gazów cieplarnianych oraz zanieczyszczenia wód. Przyroda, mimo ogromnego obciążenia, jakie jej codziennie serwujemy, nadal dysponuje ogromną siłą samoregulacji i regeneracji, jednak bez naszej pomocy, może nie udźwignąć tego zadania w najbliższych dekadach. Wiązać się to będzie nieuchronnie z nasilającymi się klęskami głodu i migracjami ludności na niespotykaną dotąd skalę. Możemy ten proces zatrzymać poprzez zmianę sposobu uprawy gleby i jej głęboką regenerację. Zdrowa gleba, to zdrowe powietrze i czysta woda dostępna pod dostatkiem. W swoim wystąpieniu Anna przybliży mechanizmy funkcjonujące w glebie oraz ich bezpośredni wpływ na inne zasoby naturalne, takie jak woda i powietrze. Anna wskaże również jak można, nie będąc rolnikiem, wspierać praktyki regeneratywne, tak aby Ziemia, pozostała zieloną planetą, tętniącą życiem i kuszącą bioróżnorodnością przez kolejne stulecia. 

W swoim wystąpieniu Anna odkryje tajemnicę świata, który mamy cały czas pod swoimi stopami, od którego zależy nasze życie i zdrowie i o którym zazwyczaj nic nie wiemy. Dlaczego stan gleby wpływa na wzrost liczby osób ciepiących na alergie i nietolerancje pokarmowe? Czy gleba może zmienić nasz nastrój i poprawić funkcjonowanie naszego mózgu oraz zwiększyć zdolności uczenia się? Dlaczego praca w ogródku powinna być zapisywana na receptę jako profilaktyka antydepresyjna? Jak bardzo zmieniła się wartość odżywcza produktów żywieniowych wraz z degradacją gleby? Co możemy zrobić, aby uzdrowić glebę i …siebie? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi zanurzając się w fascynującą opowieść o glebie i jej wpływie na nasze codzienne życie. 

Zrównoważony rozwój to oczko w głowie większości firm, z jednej strony z uwagi na zaangażowanie w sprawy ochrony środowiska naturalnego, a z drugiej ze względu na utrzymanie i pozyskiwanie nowej generacji pracowników, inwestorów, czy klientów. Cele środowiskowe firm są bardzo zróżnicowane, od drobnych zmian, jak energooszczędne biura, wykorzystanie rozmaitych środków produkcji pochodzących z recyklingu po większe, jak zmiany instalacji prądotwórczych, czy całych linii produkcyjnych. A gdyby tak zwielokrotnić efekty działań firmy w obszarze zrównoważonego rozwoju wychodząc poza własną branżę i łącząc się w uniwersalnym wysiłku na rzecz zdrowia naszej planety i nas samych? Taką szansę daje każde działanie na rzecz regeneracji gleby, która jako zasób wolno odnawialny i niezbędny do naszego przetrwania pilnie potrzebuje pomocy.  

W swoim wystąpieniu Anna przedstawi związki pomiędzy sprawnie funkcjonującym środowiskiem glebowym a potężnym potencjałem na redukcję CO2, odbudowę naturalnych zbiorników wodnych, odwrócenie procesów pustynnienia, ograniczenie gwałtownych zjawisk pogodowych, przywrócenie równowagi pomiędzy dziką a uprzemysłowioną częścią świata roślin i zwierząt. Ten optymistyczny wykład daje wiele praktycznych wskazówek, jakie konkretnie działania może podjąć firma, niezależnie od profilu swojej działalności: od specjalnych warunków ubezpieczenia, czy finansowania dla rolników uprawiających regeneratywnie, poprzez sponsoring działań naukowych i edukacyjnych skierowanych do gospodarstw regeneratywnych, aż po certyfikowanie żywności, tkanin, przedmiotów powstałych z surowców wytworzonych w sposób regeneratywny i nadawanie priorytetu regeneratywności przy naszych osobistych decyzjach konsumenckich. 

Zamów speakera/kę

    Wybierz Eksperta/kę, która Cię interesuje?

    Czy interesuje Cię konkretny obszar? ( max 3)

    Wybierz z listy

    Oświadczam, że zapoznałem się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych przez DIGITAL UNIVERSITY sp. z o.o. w Warszawie i akceptuję jej treść. Dane podane za pośrednictwem formularza będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi, jeśli pytanie będzie odnosić się do naszych usług w odpowiedzi możemy przedstawić naszą ofertę. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne do nawiązania kontaktu.

    Supreet Singh Manchanda

    Dyrektor zarządzający Raiven Capital, globalnej firmy venture capital – hybrydowego funduszu z Kanady i Doliny Krzemowej. Mentor Global Impact Challenge na Singularity University oraz InCredibles w UE. Ekspert ds. transformacji cyfrowej.

    Jędrzej Iwaszkiewicz

    Współzałożyciel i Partner Zarządzający venture builder’a The Heart, odpowiedzialny za rozwój biznesu i partnerstwa strategiczne. Współpracuje z największymi międzynarodowymi firmami na różnych rynkach i w wielu branżach w regionie EMEA.

    Piotr Kaniewski

    Adwokat, ekspert w obszarze transakcji technologicznych,
    doradca w zakresie budowania zwinnych modeli kontraktowych i zakupowych oraz implementowania w organizacjach rozwiązań IT opartych o chmurę obliczeniową.

    Kamila Cichocka

    Dyrektor działu marketingu w polskim oddziale firmy Microsoft. Od 15 lat pracuje w branży technologicznej w międzynarodowych organizacjach. Posiada szerokie doświadczenie w obszarze marketingu strategicznego oraz budowy nowych skutecznych modeli biznesowych.

    Piotr Wojciechowski

    Prezes i założyciel FUZERS, współzałożyciel polskiego oddziału Service Design Network, akredytowany trener Service Design.

    Filip Werstler

    Trener prezentacji i wystąpień biznesowych. Prelegent występujący na konferencjach spod znaku TEDx. Mówca nagradzany na wielu konferencjach marketingowych.

    dr Macej Kawecki

    Powołany przez Komisję Europejską na funkcję
    Digital EU Ambassador. Prezes Instytutu Lema.
    Prorektor ds. Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie.

    dr hab. Dominik Batorski

    Współzałożyciel, członek zarządu oraz Chief Scientist firmy Sotrender, organizator meetupów Data Science Warsaw, kieruje Radą Programową konferencji Data Science Summit, wykładowca i naukowiec.

    Kate Hobler

    Mentorka, ekspertka transformacji zwinnej, akredytowana trenerka Scrum.org.

    Dariusz Jemielniak

    Ekspert w Zarządzaniu Projektami Otwartej Współpracy, Wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego i Harvard University. Jest także członkiem Fundacji Wikimedia oraz założycielem Insta.Ling.

    Grażyna Rzehak

    Ekspertka w obszarze Rozwoju Organizacji i Kultury Organizacyjnej, Doradczyni Strategiczna, CHRO/CPO, Liderka Biznesowa, Strateg HR.

    Rafał Mrówka

    Profesor SGH, ekspert w obszarze przywództwa w biznesie, kierownik programu MBA-SGH oraz Podyplomowych Studiów Public Relations i Strategicznego Komunikowania w Firmach w SGH.

    Edward Stanoch

    Ekspert w obszarze doradztwa strategicznego i HR, współzałożyciel nuChapter, certyfikowany konsultant Exponential Organizations i metody ExO Sprint.

    Marek Mazierski

    Prezes Zarządu PKP Energetyka Obsługa, menedżer o szerokim doświadczeniu w zarządzaniu operacyjnym w dużych spółkach infrastrukturalnych. Skuteczny lider zmian. W swojej pracy wdrażał projektyz zakresu digital transformation, change & people management, zmiany kultury organizacyjnej czy unifikacji i standaryzacji procesów.

    Jowita Michalska

    Założycielka i CEO Digital University, Ambasadorka
    Singularity University Warsaw Chapter