Digital University

Anahita Moghaddam 

#AI
#Digital Mindset
#Leadership & Motivation
#Diversity & Inclusion

  • Język: EN
  • Skąd podróżuje: USA/Germany

Anahita
Moghaddam

Uczennica Dalai Lamy, Założycielka Neural Beings, Globalny Trener Kadry Kierowniczej, Chief Mindfulness Officer

Bio

Anahita Moghaddam jest założycielką Neural Beings, trenerem organizacyjnym i mówcą. Jej rygorystyczna i empiryczna metodologia zakorzeniona jest we wschodnich tradycjach kontemplacyjnych i jest stale udoskonalana pod okiem czołowych naukowców z dziedzin psychologii, neuronauki, i filozofii. Anahita zaangażowana jest w służenie organizacjom i osobom, które dążą do wywiearania pozytywnego wpływu na świat. Jest trenerem kadry kierowniczej, przedsiębiorców i wschodzących liderów, prowadzi warsztaty i szkolenia organizacyjne, a także występuje na wydarzeniach na całym świecie. Pełni również funkcję Chief Mindfulness Officer w innowacyjnej firmie inwestycyjnej z siedzibą w Nowym Jorku i pomaga innym organizacjom powielać ten model. Od ponad dziesięciu lat studiuje wschodnie tradycje kontemplacyjne, uczęszczając głównie na wykłady J.Ś. XIV Dalajlamy, a także kontynuuje szkolenie z neuronauki kontemplacyjnej i psychologii w Nalanda Institute for Contemplative Science w Nowym Jorku. Anahita uzyskała tytuł licencjata z marketingu i reklamy w London School of Communications oraz tytuł magistra antropologii społecznej w The School of Oriental and African Studies w Londynie. Zainspirowana wglądem w ludzkie doświadczenie, Anahita podąża ścieżką docierania do siebie, badając naturę umysłu i rzeczywistości, stosując wgląd analityczny i bezpośrednie ucieleśnione doświadczenie. 

Coaching i style rozwoju przywództwa Anahity rozwiązują problemy na poziomie przyczynowym. Ma na celu przełamanie nawykowych wzorców zachowań poprzez zakwestionowanie percepcji i samowzmacniających się systemów przekonań, które zamykają nas w cyklach niezadowolenia. Współpracując z klientami, Anahita ułatwia usuwanie przeszkód na drodze do szczęścia. Poprzez krytyczne badanie natury zjawisk, któremu towarzyszy trening mentalny, wspiera transformację oddolną. Powtarzając słowa Jego Świątobliwości XIV Dalajlamy, Anahita wierzy, że naszym głównym obowiązkiem jest szczęście. Jesteśmy „zwierzętami społecznymi”, stale związanymi w złożonej, misternie splecionej i głęboko współzależnej sieci życia. Anahita wierzy, że kultywowanie prospołecznych emocji i zdrowych stanów psychicznych odegra fundamentalną rolę w zapewnieniu kontynuacji życia na planecie. Przed Neural Beings Anahita pracowała w mediach i dziennikarstwie dla europejskich agencji informacyjnych, przygotowując raporty makroekonomiczne o krajach dla Forbes, Washington Post i The Times. Mieszkała i pracowała w Chorwacji, Botswanie, Indonezji i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, przeprowadzając wywiady ze starszymi przywódcami politycznymi i biznesowymi, uzyskując wgląd w ich sposób myślenia, a 7 lat później wykorzystując te spostrzeżenia do uruchomienia Neural Beings. Ulubionym sposobem twórczej ekspresji Anahity jest taniec – uczy się ona perskiego tańca sufickiego oraz innych etnicznych i współczesnych stylów. Uprawia również sztuki walki, a w wolnym czasie uwielbia tworzyć przedstawienia kukiełkowe, wykorzystując przypadkowe i zabawnie wyglądające przedmioty. 

Abstrakty

Głęboka i prowokacyjna eksploracja ludzkiego umysłu, jego skłonności do negatywizmu i niezadowolenia, a także potencjału do zadowolenia i pozytywnego wpływu na społeczeństwo. Większość z nas doświadcza ciągłego niezadowolenia ze swojego życia. Inni ulegają przemożnemu poczuciu nieszczęścia, popadają w depresję i zasadniczo rezygnują z życia. Niektóre osoby poświęcają swoje życie karierze, związkom i codziennym wyborom, które nie przynoszą spełnienia, za którym tęsknimy. Nie mogąc znieść dyskomfortu tego głęboko zakorzenionego nieszczęścia, wymyślamy twórcze mechanizmy radzenia sobie, które obejmują dysocjację, zaprzeczenie i odwracanie uwagi. Szukamy pocieszenia w związkach, bez względu na to, jak krótkotrwałe i niezadowalające mogą być; ambitnie realizujemy ideały sukcesu poprzez karierę, mając nadzieję na odzyskanie poczucia własnej wartości i pewnej miary szczęścia. Naciskamy, staramy się odwracać uwagę, aby uniknąć odczuwania nieznośnego poczucia nieszczęścia, które z czasem łączy się z poczuciem winy i wstydem. Tworzy się błędne koło, które wpływa na nasze relacje i ogranicza naszą zdolność do przeżycia chwili jasności umysłu, a co dopiero szczęścia. W tym przemówieniu Anahita przeprowadza widza przez rygorystyczny proces przyczynowo-skutkowy, który rozpoczyna się od uczciwego spojrzenia na ludzką kondycję, najeżoną nieszczęściem i niezadowoleniem. Z perspektywy systemowej bada, jak wewnętrzne rozdzielenie, przejawiające się jako fundamentalny brak świadomości i dysfunkcjonalny związek z samym sobą i życiem, można przypisać naszym interpersonalnym i globalnym dysfunkcjom. Jako uczennica Jego Świątobliwości XIV Dalajlamy, Anahita prowadzi publiczność poprzez ćwiczenia kontemplacyjne mające na celu identyfikację osobistych przeszkód na drodze do szczęścia, wraz z ich negatywnym wpływem na jakość życia, relacje, pracę i codzienne podejmowanie decyzji. Następnie bada zalety potencjału ludzkiego, czerpiąc z kontemplacyjnej mądrości i siły wyobraźni. Rozmowa kończy się zestawem praktyk treningu umysłu, które mają na celu stopniowe odwrócenie negatywnych nawyków i wzmocnienie prospołecznych zachowań jako podstawy ludzkiego rozkwitu. 

Głęboka i prowokacyjna eksploracja podstaw kobiecości, jej skłonności do kompromisów, a także jej potencjału do szczęścia i społecznej przemiany. Podczas tych warsztatów Anahita przeprowadzi uczestników przez rygorystyczny proces przyczynowo-skutkowy, który rozpoczyna się od realistycznego spojrzenia na doświadczenie bycia dzisiejszą kobietą, naznaczonej nieszczęściem i niezadowoleniem na poziomie indywidualnym, międzyludzkim i globalnym. Czerpiąc z badań socjologicznych i antropologicznych, bada współczesne stereotypy kobiecości, występujące przede wszystkim w kulturze korporacyjnej, popowej, czy konsumpcyjnej i bada ich wpływ na nasze światopogąd i obraz siebie. Prowadzi słuchaczy do zidentyfikowania konsekwencji niskiej samoświadomości, ciągłych kompromisów i braku współczucia dla siebie, podkreślając ogromne straty, jakie ma to dla całego świata. Po zidentyfikowaniu dysfunkcjonalnej relacji z kobiecością w nas samych i na świecie, Anahita bada różne przyczyny tego braku równowagi, odwołując się do współczesnej neuropsychologii i nauk kontemplacyjnych. Anahita oferuje wgląd w pojęcie autentycznej kobiecości, które można znaleźć we wschodnich tradycjach kontemplacyjnych, w których kobiecość jest synonimem mądrości i naturalnej jasności umysłu. Zaprasza publiczność do odkrywania praktyk, które stopniowo ujawniają naturalną klarowność umysłu, przywracając połączenie z ucieleśnieniem, domeną uczuć, intuicji i naturalnej obecności. Warsztat kończy się zestawem różnych praktyk treningu umysłu, które wspierają kultywowanie kobiecej inteligencji w obszarach relacji, pracy i samej siebie. 

Nasza dominująca kultura pracy jest kulturą, która nadaje priorytet i nagradza wartości patriarchalne. Cechy męskie, skoncentrowane w lewej półkuli nagradzane i traktowane priorytetowo, podczas gdy cechy przypisywane kobiecości zwykle odrzucane jako nieefektywne izbyt miękkie”. Często kobiety uczą się dostosowywać i nadmiernie kompensować to kosztem swojego szczęścia i dobrego samopoczucia lub biernie przyjmują role drugoplanowe, poświęcając spełnienie i możliwość prawdziwego doskonalenia się. To błędne koło odbija się nie tylko na kobietach, ale także na ogólnym sukcesie organizacji i całego świata. Co definiowałoby postrzeganie miejsca pracy przez kobiety, gdyby wartości nie zostały naruszone, a samoświadomość i poczucie własnej wartości stały się niezachwianymi zasadami przewodnimi? Głównym tematem tej fascynującej i pouczającej rozmowy jest zastosowanie tych zasad do konkretnych wyzwań, przed którymi stają kobiety w miejscu pracy. 

Znaczna część z naszego obecnego paradygmatu organizacyjnego została zdefiniowana przez wczesne modele kapitalizmu przemysłowego, w których ludzie zostali pozbawieni swojej kompleksowości i wykorzystani do podstawowych prac, aby sprostać rosnącym wymaganiom konsumentów, poprzez zwiększoną produkcję fabryczną. Wydajność i produktywność były cechami charakterystycznymi kapitalizmu przemysłowego, motywowanego strachem przed konkurencją i agresywnym dążeniem do wzrostu i dominacji na rynku. Od tego czasu dominującą metaforą organizacji jest „maszyna”. Mentalność organizacji jako maszyny usprawiedliwiła sukces za wszelką cenę, prowadząc niektórych do dobrobytu gospodarczego, często kosztem etyki, ludzkiego szczęścia oraz świadomości społecznej i środowiskowej. Wykład ten oferuje alternatywny szablon sukcesu organizacyjnego, czerpiąc z filozofii Wschodu i badań w dziedzinie nauk kontemplacyjnych. W tym wystąpieniu Anahita podkreśla pozytywny potencjał organizacji, najpierw identyfikując przeszkody i dysfunkcje, które utrudniają sukces organizacyjny na poziomie indywidualnym, interpersonalnym i organizacyjnym. Anahita bada koncepcję organizacji jako żywego systemu z własnym umysłem i jego kulturą. Zachęca publiczność do zidentyfikowania atrybutów organizacji, która siębudzioraz jej pozytywnego potencjału, wraz z wpływem, jaki może mieć na jej członków i świat jako całość. Dzięki temu wykładowi słuchacze otrzymają prowokacyjny wzór sukcesu organizacyjnego i praktyczne instrukcje, jak wspierać oddolną transformację poprzez ciągłe kształtowanie umysłu organizacji. Anahita przedstawi nową definicję sukcesu, zainspirowaną światopoglądem, który postrzega zjawiska jako współzależne, szczęście jako kluczowy składnik trwałego sukcesu, a przywództwo jako odpowiedzialność za zwiększanie świadomości, etyki i transformacji społecznej. Publiczność otrzyma informacje na temat tego, jak wykorzystać ukryty potencjał organizacji i liderów jako siły do transformacji społecznej i środowiskowej, jednocześnie kultywując pozytywną kulturę wewnątrz organziacji i osiągając sukcesy. 

Zamów speakera/kę

    Wybierz Eksperta/kę, która Cię interesuje?

    Czy interesuje Cię konkretny obszar? ( max 3)

    Wybierz z listy

    Oświadczam, że zapoznałem się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych przez DIGITAL UNIVERSITY sp. z o.o. w Warszawie i akceptuję jej treść. Dane podane za pośrednictwem formularza będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi, jeśli pytanie będzie odnosić się do naszych usług w odpowiedzi możemy przedstawić naszą ofertę. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne do nawiązania kontaktu.

    Supreet Singh Manchanda

    Dyrektor zarządzający Raiven Capital, globalnej firmy venture capital – hybrydowego funduszu z Kanady i Doliny Krzemowej. Mentor Global Impact Challenge na Singularity University oraz InCredibles w UE. Ekspert ds. transformacji cyfrowej.

    Jędrzej Iwaszkiewicz

    Współzałożyciel i Partner Zarządzający venture builder’a The Heart, odpowiedzialny za rozwój biznesu i partnerstwa strategiczne. Współpracuje z największymi międzynarodowymi firmami na różnych rynkach i w wielu branżach w regionie EMEA.

    Piotr Kaniewski

    Adwokat, ekspert w obszarze transakcji technologicznych,
    doradca w zakresie budowania zwinnych modeli kontraktowych i zakupowych oraz implementowania w organizacjach rozwiązań IT opartych o chmurę obliczeniową.

    Kamila Cichocka

    Dyrektor działu marketingu w polskim oddziale firmy Microsoft. Od 15 lat pracuje w branży technologicznej w międzynarodowych organizacjach. Posiada szerokie doświadczenie w obszarze marketingu strategicznego oraz budowy nowych skutecznych modeli biznesowych.

    Piotr Wojciechowski

    Prezes i założyciel FUZERS, współzałożyciel polskiego oddziału Service Design Network, akredytowany trener Service Design.

    Filip Werstler

    Trener prezentacji i wystąpień biznesowych. Prelegent występujący na konferencjach spod znaku TEDx. Mówca nagradzany na wielu konferencjach marketingowych.

    dr Macej Kawecki

    Powołany przez Komisję Europejską na funkcję
    Digital EU Ambassador. Prezes Instytutu Lema.
    Prorektor ds. Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie.

    dr hab. Dominik Batorski

    Współzałożyciel, członek zarządu oraz Chief Scientist firmy Sotrender, organizator meetupów Data Science Warsaw, kieruje Radą Programową konferencji Data Science Summit, wykładowca i naukowiec.

    Kate Hobler

    Mentorka, ekspertka transformacji zwinnej, akredytowana trenerka Scrum.org.

    Dariusz Jemielniak

    Ekspert w Zarządzaniu Projektami Otwartej Współpracy, Wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego i Harvard University. Jest także członkiem Fundacji Wikimedia oraz założycielem Insta.Ling.

    Grażyna Rzehak

    Ekspertka w obszarze Rozwoju Organizacji i Kultury Organizacyjnej, Doradczyni Strategiczna, CHRO/CPO, Liderka Biznesowa, Strateg HR.

    Rafał Mrówka

    Profesor SGH, ekspert w obszarze przywództwa w biznesie, kierownik programu MBA-SGH oraz Podyplomowych Studiów Public Relations i Strategicznego Komunikowania w Firmach w SGH.

    Edward Stanoch

    Ekspert w obszarze doradztwa strategicznego i HR, współzałożyciel nuChapter, certyfikowany konsultant Exponential Organizations i metody ExO Sprint.

    Marek Mazierski

    Prezes Zarządu PKP Energetyka Obsługa, menedżer o szerokim doświadczeniu w zarządzaniu operacyjnym w dużych spółkach infrastrukturalnych. Skuteczny lider zmian. W swojej pracy wdrażał projektyz zakresu digital transformation, change & people management, zmiany kultury organizacyjnej czy unifikacji i standaryzacji procesów.

    Jowita Michalska

    Założycielka i CEO Digital University, Ambasadorka
    Singularity University Warsaw Chapter