Aleksandra
Trojanowska
Green transition and ESG expert / Ekspertka ds. zielonej transformacji i ESG.
Bio
Menadżerka z ponad 13 letnim doświadczeniem w branży paliwowo-energetycznej. Powołała i prowadziła Program Digitalizacji dla największego koncernu energetycznego w CEE, Grupy ORLEN. Obecnie Dyrektor Zarządzająca spółki technologiczno-doradczej Algorable.
Specjalizuje się w prowadzeniu projektów z obszaru transformacji biznesowej i cyfrowej. Pasjonuje się zagadnieniami transformacji energetycznej, zrównoważonym rozwojem i digitalizacją.
Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej oraz programów menadżerskich z obszaru technologii cyfrowych i zarządzania na uniwersytetach Stanford, Kellogg, INSEAD i MIT Sloan School of Management. Prelegentka międzynarodowych konferencji branżowych na temat ESG oraz digitalizacji przemysłu. Pomysłodawczyni i współautorka raportu „Nie ma dekarbonizacji bez digitalizacji”. Twórczyni inicjatywy pro bono na rzecz zwiększenia obecności kobiet w przemyśle i energetyce pt. „Liderki Zielonej Transformacji”.
Abstrakty
Wystąpienie wprowadza uczestników w otoczenie regulacyjne, które wymusza na firmach realne działania w zakresie ograniczania emisji, zmiany modelów biznesowych i poszanowania społeczności lokalnych. Podczas wystąpienia opisane zostaną działania i strategie ESG innych wiodących firm z rynku, również z sektora działalności Klienta. Opisane zostanie globalne podejście do zielonej transformacji w różnych częściach globu (UE, USA, Chiny). Przedstawione zostaną konsekwencje zachowania status quo oraz korzyści z tytułu wejścia na ścieżkę zielonej transformacji.
Podczas prezentacji omówione zostaną kluczowe dyrektywy z zakresu ESG, które weszły w życie. Przedstawione zostaną obowiązki, które firmy powinny spełnić oraz konsekwencje ich niespełnienia. Omówione zostanie, dlaczego ESG decyduje obecnie o przewadze konkurencyjnej firm. Zaprezentowane zostaną case studies innych przedsiębiorstw, które dostosowują modele biznesowe do nowych wytycznych klimatycznych.
Podczas prezentacji zostaną przedstawione kluczowe trendy kształtujące branżę przemysłową, jak i energetyczną na świecie. Te metatrendy to: digitalizacja, dekarbonizacja i kooperacja. Opisane zostaną success stories transformacji tradycyjnych firm przemysłowych. Czy to już koniec „przemysłu ciężkiego” jaki znamy? Jak zmienić tradycyjny model biznesowy firmy?
Podczas prezentacji omówione zostanie, jak podejść do opracowania strategii dekarbonizacji – od czego zacząć, jakie analizy przeprowadzić, jak zidentyfikować kluczowe projekty dekarbonizacyjne i jak zamienić Power Pointa w rzeczywistość.